معرفی انواع شینیون موی کوتاه

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
19:32، 1401/02/25
معرفی انواع شینیون موی کوتاه
1 رای    میانگین 5.0/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

معرفی انواع شینیون موی کوتاه


شاید فکر کنید افرادی که موی کوتاهی دارند، باید با شینیون خداحافظی کنند. البته ما به شما اطمینان می‌دهیم که این تصور اشتباه است. امروزه انواع متنوعی از شینیون موی کوتاه وجود دارد که می‌توانید بنا بر سلیقه و فرم صورتتان، انواع آن را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با انواع شینیون موی کوتاه با ما در ادامه همراه باشید. اگر می خواهید به صورت حرفه ای با مباحث شینیون آشنا شوید، می‌توانید در دوره شینیون مو مدرسه زیبایی آدینا ثبت نام کنید. 

شینیون موی کوتاه ساده

  • یکی از ساده‌ترین انواع شینیون موی کوتاه که توسط خودتان و درخانه قابل اجراست، این است که مویتان را از پشت ببندید و آن را به داخل بپیچانید!
  • برای اجرای شینیون موی کوتاه در خانه تنها کاری که باید انجام دهید این است که موی خود را از پشت ببندید و با انتهای موی بسته شده، کار را ادامه دهید. می‌توانید بخش انتهایی مو را به داخل بپیچانید، سه قسمت کنید و بافت بزنید یا با استفاده از تور یا ابزار ساده شنیون، آن را به‌صورت گوجه‌ای جمع کنید. البته برای این کار باید مویتان حداقل تا گردنتان طول داشته باشد.
  • اگر موی کوتاه‌تری دارید، انتهای مویتان را سه قست کنید تا ساده‌تر بسته شود و سپس مراحلی که بالا ذکر شد را ادامه دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌سادگی و در خانه، مدل مویی جذاب بسازید.

شینیون موی کوتاه ساده

شینیون موی کوتاه ساده

شینیون موی کوتاه دخترانه

برای اجرای شینیون موی کوتاه دخترانه بهترین گزینه پیش‌رویتان استفاده از انواع بافت است.

می‌توانید موهای خود را به دو قسمت در کنار تقسیم کنید و هر قسمت را به‌صورت فرانسوی ساده بافت بزنید و در انتها دو بافت را به به‌هم برسانید و با استفاده از چند سنجاق فیکس کنید.

بافت آبشاری گزینه دیگری است که برای شینیون موی کوتاه خود پیش‌رو دارید. با کمی تمرین می‌توانید در بافت آبشاری مهارت پیدا کنید و به سادگی آن را به‌صورت یک‌طرفه اجرا کنید تا درنهایت مدل مویی زیبا و ساده داشته باشید.

اگر موی شما آنقدر بلند نیست که بتوانید ازپشت آن را ببافید، می‌توانید آن را به‌صورت افقی به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را ببندید، از بالا شروع کنید و بعد از بستن هر قسمت، آن را از میان دسته قبلی عبور دهید تا به انتها برسید و در انتها مو را با کش باریک فیکس کنید.

شینیون موی کوتاه مجلسی

برای شینیون موی کوتاه به‌صورت مجلسی چند راه پیش‌رویتان است. اولین راه این است که به هر قسمت مو حالت بدهید تا پرتر به‌نظر برسد و با قسمت‌بندی مو، آن‌ را ببافید و بافته‌ها را درهم گره بزنید.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که بااستفاده از ابزار مختلف شینیون، مو را به‌صورت گوجه‌ای در انتهای قسمت پشت سر ببندید و باقی دسته مو را دور موی بسته شده بپیچانید و با سنجاق سفت کنید. می‌توانید باقی دسته‌ها را ببافید تا ظاهری زیباتر داشته باشند و بااستفاده از گل‌های طبیعی یا تل منجق‌دوزی شده میان دسته‌های بافته شده را زیباتر کنید.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید، استفاده از انواع تاج و تل‌های کار شده با سنگ و فلز است. این تل‌ها بدون نیاز به هیچ کار خاص و پیچیده‌ای و صرفا با کار گذاشتن در مو، آن را زیبا خواهد کرد.

شینیون موی کوتاه اروپایی

مدل‌های موی اروپایی بیشتر از هر مدل دیگری این روزها روی سادگی و طبیعی بودن متمرکز هستند. برای داشتن شینیون موی اروپایی می‌توانید از مدل‌های بافته شده شلوغ، سبک‌های بوهمین و ترکیب تاج‌های گل زیبا استفاده کنید.

می‌توانید برای عمق‌بخشی به مو، چند تار را به سبک هایلایت یا لولایت رنگ کنید تا با ایجاد تفاوت با رنگ موی زمینه، زیبایی و جلوه خاصی به آن داده باشید.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید، ایجاد حلقه‌های درشت فر روی مو است تا باستفاده از آن سبکی نامرتب و زیبا ایجاد کنید. فقط فراموش نکنید که انتهای کار حتما مو را با تافت یا اسایر اسپری‌های فیکس ثابت کنید تا مدل آن خراب نشود.

بهتر است روی رنگ موی طبیعی خود تاکید بیشتری داشته باشید تا انواع رنگ‌ها بلوند. در شینیون‌های اروپایی، هرچقدر ظاهر مو طبیعی‌تر باشد، زیباتر به‌نظر خواهید رسید. این نکته را فراموش نکنید. نهایتا اگر دوست داشتید که رنگ مویتان را عوض کنید، از انواع هایلایت و مش پراکنده استفاده کنید تا درعین سادگی و طبیعی بودن، رنگ زیبایی به موی خود بخشیده باشید.

بیشتر بخوانید: اکستنشن مو چیست؟ {نکات و روش‌های نگهداری اکستنشن مو}

شینیون موی کوتاه اروپایی

شینیون موی کوتاه اروپایی

شینیون موی کوتاه با موی اضافه

یکی از ساده‌ترین گزینه‌هایی که می‌توانید شینیون موی کوتاه مورد استفاده قرار بگیرد، این است که از موی مصنوعی و اکستنشن کمک بگیرید. اگر خواهان انواع شینیون‌های پیشرفته‌تری هستید که بیشتر برای انوع موی بلند مورد استفاده قرار می گیرد بهترین کار این است که از آرایشگر بخواهید از موی مصنوعی استفاده کند. امروزه انواع موی مصنوعی با ظاهر طبیعی و بدون ایجاد حساسیت در بازار در دسترس قرار دارند که می‌توانند شبیه به موی خودتان عمل کنند.

بااستفاده از این گزینه می‌توانید مدل‌های متنوع‌تری از شینیون را روی مویتان اجرا کنید و دیگر محدودیت خاصی ندارید. درصورتی که اکستنشن به‌خوبی جاگذاری شود، می‌توانید از انواع شینیون‌های باز و بسته استفاده کنید و مو را پرتر و بیشتر از آنچه هست نشان دهید.

البته یادتان باشد که قبل از هر کاری حتما درباره نگه‌داری درست و اصولی اکستنشن مو یا همان موی اضافه به‌خوبی تحقیق کنید تا به مسئله خاصی در ریشه مویتان برنخورید.

شینیون موی کوتاه برای عروس

برای شینیون موی کوتاه برای عروس مشکل خاصی نخواهید داشت. شما می‌توانید از انواع مدل‌های موجود در صفحات وب استفاده کنید و یا از آرایشگرتان بخواهید آن را روی مویتان اجرا کند.

یکی از ایده‌های شینیون موی کوتاه بسته این است که فرق وسط را باز کنید، دسته‌ای از موی دور قاب صورتتان را جدا و باقی‌مانده مو را پشت سر ببندید. مرز میان موی بسته شده و موی باز را با تاج عروس بپوشانید تا علاوه‌بر مخفی کردن این مرز، زیبایی کارتان را تکمیل کرده باشید.

گل و جواهرات همیشه گزینه‌ای عالی و جذاب برای عروس‌های مو کوتاه به‌حساب می‌آید. حتی اگر کاری هم نکنید، می‌توانید با کار گذاشتن اکسسوری‌های جذاب و متنوعی که این روزها در بازار وجود دارند، زیبایی خاصی به مویتان ببخشید.

اگر به بافت علاقه دارید، می‌توانید برای بلندتر نشان دادن مویتان از انواع بافت‌های کنار و پشت سری استفاده کنید. بافت‌ها هم می‌توانند به مویتان حجم و عمق ببخشند. برای شینیون موی کوتاه روی صورت گرد هم می‌توانید از بافت حلویی مو استفاده کنید یا پشت مو را ببافید و جلو را باز بگذارید تا صورت را لاغرتر و کشیده‌تر نشان دهید. البته همچنان تاکید می‌کنیم که فیکس کردن مو را بعد از اتمام کار فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید: ترکیب رنگ موهای محبوب سال 1401

شینیون موی کوتاه عروس

شینیون موی کوتاه عروس

آموزش شینیون موی کوتاه

شینیون موی کوتاه برخلاف آنچه تصور می‌شود اصلا کار سختی نیست و برای یادگیری انواع مدل‌های شینیون موی کوتاه کافیست ویدئوها و تصاویر موجود در اینترنت را بررسی کنید.

ما در آموزشگاه آرایشگری آدنیا بخشی را به آموزش شینیون موی کوتاه اختصاص داده‌ایم و می‌توانید به‌سادگی با سرچ کلید واژه‌های مربوط به این موضوع مانند شینیون موی کوتاه آموزش، به این فیلم‌ها و تصاویر دسترسی پیدا کنید.

ما در این فیلم‌های آموزشی انواع مدل‌های زیبا و کاربردی شینیون موی کوتاه را به شما آموزش خواهیم داد و خواهید آموخت که با طی چند قدم کوتاه و ساده، مدل‌های زیبا و کاربردی روی مویتان اجرا کنید.

برای اجرای انواع مدل موی کوتاه فقط به دقت و تمرین نیاز دارید و پس‌از آن قادر خواهید بود هر مدل شینیون را خودتان و درخانه و با ساده‌ترین ابزار درست کنید.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی