آموزش تکنیک‌های آرایش چشم پف دار

آموزش تکنیک‌های آرایش چشم پف دار
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آموزش تکنیک‌های آرایش چشم پف دار


پف چشم‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از خستگی گرفته تا دلایل ژنتیکی، این عوامل می‌توانند سبب پف دار شدن پلک‌ها شوند و اجازه ندهند چشم‌ها زیبایی خود را نشان دهند. نکته مهم این جاست که در چنین شرایطی نمی‌توان از هر نوع آرایشی استفاده کرد زیرا آرایش غلط ممکن است چشم‌ها را پف‌دارتر و خسته‌تر هم نشان دهد. در این مقاله‌ی آموزشگاه آرایشگری آدینا، با بهترین تکنیک‌های آرایش چشم پف دار  آشنا می‌شویم. این تکنیک‌ها بسیار ساده و کاربردی هستند و اگر مبتدی باشید نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای زیرسازی از کرم مناسب استفاده کنید

زیرسازی مناسب چشم قبل از آرایش تاثیر مهمی در چگونه به نظر رسیدن آرایش دارد. برای این کار می‌توانید از یک کرم دور چشم کافئین‌دار استفاده کنید که پف را کمی‌ می‌خواباند. همچنین مدل‌هایی که دارای غلتک فلزی هستند نیز می‌تواندد پف چشم را تا حدی کم کنند.

آرایش چشم پف دار

کانسیلر را فراموش نکنید

معمولا پلک‌های پف کرده حالتی را ایجاد می‌کنند که سایه می‌اندازد، به همین دلیل هم طبیعی است که دایره‌های تیره را زیر چشم ایجاد کند. بنابراین قبل از شروع آرایش چشم پف‌ دار، حتما از یک کانسیلر برای زیر چشم‌ها و بخش داخلی استفاده کنید. دقت کنید از کانسیلر بیش از حد روشن استفاده نکنید زیرا سبب می‌شود چشم‌ها کبودتر به نظر برسند.

استفاده از کانسیلر در آرایش چشم پف دار

فرم ابروها را درست کنید

شکل و مدل ابرو در چگونه به نظر رسیدن چشم‌ها اهمیت بسیاری دارد. مخصوصا ابروهای کمی پهن‌تر کمک می‌کنند تمرکز از روی چشم‌ها کمی کم‌تر شود. می‌توانید از مداد یا سایه ابرو برای پر کردن ابروها استفاده کنید و با ژل یا چسب ابرو آن‌ها را فیکس کنید.

فیکس کردن فرم ابروها در آرایش چشم پف دار

از هایلایتر استفاده کنید

در کنار استفاده از هابلایتر، کمی زرق و برق هم می‌تواند چشم‌‌ها را بازتر و شاداب‌تر نشان دهد و همین یک نکته مهم در آرایش چشم پف دار است. می‌توانید با استفاده از یک هایلایتر پودری یا استیکی، کمی درخشندگی را به گوشه داخلی چشم اضافه کنید. همچنین خوب است گوشه هایلایتر را به سمت سوراخ بینی بکشید که چشم را کشیده‌تر نشان دهد.

استفاده از هایلایتر در آرایش چشم پف دار

فرمژه را از یاد نبرید

هر چه مژه‌ها تابدارتر و پرتر باشند، توجه از پف پشت پلک یا زیر چشم برداشته می‌شود، بنابراین یکی از بهترین تکنیک‌های آرایش چشم پف دار استفاده از فرمژه برای لیفت کردن مژه‌ها و حالت دادن به آن‌هاست که سبب می‌شود چشم‌ها بازتر دیده شوند.

حالت دادن مژه‌ها در آرایش چشم پف دار

دست و دلبازانه ریمل بزنید

استفاده از ریمل سبب می‌شود پف پلک‌ها دیگر به نظر نرسد و به جای آن مژه‌های پر و زیبا خود نمایی کنند. می‌توانید. از ریمل‌های بلند کننده، حجم دهنده و حالت دهنده استفاده کنید تا مژه‌های خود را پرتر و بلندتر نشان دهید و البته تاثیر فرمژه را نیز تثبیت کنید. همچنین طوری ریمل بزنید که مژ‌های ریزتر کناری نیز خوب مشکی شوند.

استفاده از ریمل در آرایش چشم پف دار

خط چشم اهمیت زیادی دارد

اگر می‌خواهید چشم‌هایتان بازتر و شاداب‌تر به نظر برسند، نباید استفاده از خط چشم را فراموش کنید و در واقع یک آرایش چشم پف دار بدون خط چشم اصلا تکمیل نمی‌شود. اگر تازه کار هستید از خط چشم ماژیکی یا ژله‌ای استفاده کنید. سعی کنید خطوط صاف و نازک بکشید و حتما گوشه داخلی چشم را نیز پر رنگ کنید که چشم‌ها را کشیده‌تر جلوه می‌دهد.

 آرایش چشم پف دار با خط چشم

از مداد چشم سفید استفاده کنید

مداد چشم سفید یک ترفند میکاپ عالی است که معمولا از آن استفاده نمی‌شود. حتما از مدل‌های نرم و نسبتا روغنی استفاده کنید که قابلیت کشیدن داخل چشم را داشته باشد. سپس بخش داخل زیر چشم خود را با آن سفید کنید که هرچند بسیار طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد، در عین حال چشم را درشت‌تر جلوه می‌دهد.

استفاده از مداد چشم سفید در آرایش چشم پف دار

کریس را با سایه چشم پررنگ کنید

کریس به بخش زیر استخوان پلک و در واقع قسمت فرو رفته آن گفته می‌شود. استفاده از یک سایه کمی تیره‌تر (مثلا قهوه‌ای روشن یا متوسط) روی قسمت کریس، پلک را فرو رفته‌تر نشان می‌دهد و سبب می‌شود چشم‌‌ها بازتر و درشت‌تر نشان داده شوند. همچنین می‌توانید امتداد سایه را به سمت انتهای ابرو بکشید که چشم‌ها کشیده‌تر دیده شوند.

پررنگ نمودن کریس در آرایش چشم پف دار

از سایه روشن هم استفاده کنید

سایه رنگ روشن و مخصوصا مدل‌های شاین‌دار نیز اثری مانند هایلایتر دارند. می‌توانید از یک سایه روشن ملایم با شاین‌های ریز در قسمت میانی پلک استفاده کنید و کناره‌های آن را محو کنید. در این صورت وسط پلک روشن‌تر و دو سمت آن تیره‌تر است و همین سبب می‌شود پف چشم کمتر به چشم بیاید.

آرایش چشم پف دار با سایه رنگ روشن

زیر چشم هم مهم است

در حین آرایش چشم‌ها معمولا به پلک بالا اهمیت بیشتری داده می‌شود و بخش زیر پلک فراموش می‌شود. در بخش زیر پلک پایین هم از کمی سایه تیره استفاده کنید و آن را با یک براش باریک روی خط رویش مژه بکشید. به جز آن فراموش نکنید ریمل را هم حتما روی مژه‌های پایینی نیز بکشید.

ریمل زدن مژه‌های پایین در آرایش چشم پف دار

جمع بندی

آرایش چشم پف دار کار چندان سختی نیست. تنها کافیست زیرسازی خوبی داشته باشید و از هر روشی استفاده کنید که چشم‌‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد و تمرکز را از روی پف‌های بالا و زیر چشم برمی‌دارد. با رعایت نکات بالا می‌توانید به راحتی یک آرایش ساده، شیک و زیبا داشته باشید. این نکات هم برای موقعیت‌های روزمره و هم برای مهمانی و مجالس قابل استفاده هستند، مثلا می‌توانید سایه شاین‌دار را برای حالت روزمره حذف کنید یا این که در مهمانی‌ها از خط چشم پهن‌تری بهره ببرید. دوره آرایشگری آدینا، شما را یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای می‌کند.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی