با انواع آرایش چشم آشنا شوید

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
22:44، 1401/02/02
با انواع آرایش چشم آشنا شوید
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

با انواع آرایش چشم آشنا شوید


آیا زیبایی چشم برای شما هم موضوع پراهمیتی است؟ برای جذاب‌تر کردن چشم‌هایتان انواع روش‌های آرایش چشم را می‌شناسید؟

پیش از هرچیز باید بدانید که یکی از مهم‌ترین نکات در آرایش و میکاپ حرفه‌ای صورت، توجه به شکل و رنگ اعضای چهره است. در آرایش چشم نیز توجه به فرم چشم، درشتی یا ریزی آن، رنگ آن و مژه‌ها اهمیت زیادی دارد. در نظر گرفتن این موارد باعث می‌شود آرایش شما بسیار زیباتر به نظر برسد و جذابیت ذاتی و طبیعی چهره‌تان در اثر آرایش کم نشود. به عنوان فردی که به دنبال یاد گرفتن انواع آرایش چشم است، باید بدانید که آرایش چشم مرحله به مرحله، از پرایمر و سایه چشم گرفته تا خط چشم برای چشمان درشت، ریز و... متفاوت است. بنابراین باید از بایدها و نبایدها آن آگاهی کاملی داشت. در این مقاله، ما قصد داریم درباره آرایش چشم و نحوه آرایش برای هر یک از انواع چشم نکاتی را بیان کنیم. پس همراه ما باشید. علاوه بر این برای آموزش و آشنایی کامل تر با مباحث مقدماتی میکاپ می توانید در دوره مبانی میکاپ مدرسه زیبایی آدینا شرکت کنید.

انتخاب رژلب مناسب

آرایش چشم ریز

علاقه به داشتن چشمانی درشت و جذاب یکی از مواردی است که اغلب افراد خواستار آن هستند. به عبارتی اکثر خانم‌ها دوست دارند چشمانی درشت و جذاب داشته باشند و برای همین به سراغ آرایش چشم می‌روند. اما باید بدانید که آرایش چشم خصوصا آرایش‌هایی با هدف بزرگ‌تر کردن یا کوچک‌تر کردن چشم، نیازمند آگاهی از برخی جزئیات هستند؛ چراکه گاهی با اشتباهات ریز و درشت به نتیجه مطلوب خود در آرایش چشم ریز نمی‌رسند. در ادامه، طرز آرایش چشمان ریز را به شما خواهیم گفت تا بر اساس آن بتوانید چشمانتان را درشت‌تر نشان دهید.

بهترین شیوه برای آرایش چشم

بهترین شیوه برای آرایش چشم

 • خط چشم حرفه‌ای!

یکی از نکات مهم در آرایش چشم ریز آن است که نباید از خط چشم غافل شوید. به عبارتی اگر قصد دارید چشمان ریز خود را درشت‌تر نشان دهید، بهتر است از خط چشم استفاده کنید. اما باید بدانید که استفاده از خط چشم نیز شرایط مخصوص به خود را دارد. شما در آرایش چشم ریز نباید خط چشم را در تمامی نواحی چشمان خود بکشید. به عبارتی استفاده از خط چشم زیاد در اطراف چشم نه تنها چشم شما را درشت‌تر نشان نمی‌دهد، بلکه باعث کوچک‌تر نشان دادن آن‌ها می‌شود. نکته مهم دیگر این است که نباید تمامی خط مژه خود را با خط چشم بپوشانید. بلکه تنها کافی است تا گوشه‌های چشمتان را با استفاده از خط چشم کمی تیره کنید. با این کار می‌توانید چشمان خود را کشیده‌تر و درشت‌تر نشان دهید.

 • استفاده از سایه مناسب برای آرایش چشم ریز

یکی دیگر از نکاتی که برای آرایش چشم ریز باید بدانید این است که در این مدل از آرایش چشم، نباید از سایه‌های بسیار تیره استفاده کنید. به عبارتی شما نباید به زیر چشم قسمت پایینی پلک خود سایه تیره بزنید. این کار سبب کوچک‌تر نشان دادن چشمان شما خواهد شد و از زیبایی آن خواهد کاست.

 • استفاده از مداد سفید در چشم

یکی دیگر از ترفندهای آرایش این مدل چشم‌ها، استفاده از رنگ سفید در آرایش است. همان طور که گفته شد رنگ‌های تیره بیشتر برای کوچک کردن چشم به کار می‌روند. رنگ سفید نمونه‌ای از رنگ روشن است که استفاده از آن در چشم نه تنها زیبایی به دنبال دارد، بلکه چشمان شما را درشت‌تر نشان خواهد داد. پس به جای استفاده از مداد چشم‌های تیره و مشکی، بهتر است درون چشمان خود مداد چشم سفید بکشید. این آرایش چشم ساده سبب درشت‌تر نشان داده شدن چشمان شما خواهد شد و در ترکیب با خط چشم، می‌تواند چشمانی زیبا و گیرا برایتان به ارمغان آورد.

 • استفاده از خط چشم قهوه‌ای

اگرچه امروزه تمامی خط چشم‌های موجود در بازار به رنگ مشکی هستند، اما بد نیست بدانید که استفاده از خط چشم قهوه‌ای در بزرگ نشان دادن چشم‌ها و آرایش چشم منحصربه‌فرد، نقش مهمی دارد.

 • از یاد نبردن ریمل!

یکی دیگر از مواردی که در آرایش چشم -خصوصا آرایش چشمان ریز نباید از یاد ببرید- استفاده از ریمل است. چشمان ریز نیز مانند هر آرایش دیگری، به ریمل نیاز دارد. یکی از راه‌های مهم برای درشت تر نشان دادن چشمان ریز این است که علاوه بر مژه‌های بالایی، مژه‌های پایینی خود را نیز ریمل بزنید.

 • برجسته نشان دادن ابروها

برجسته کردن و البته مرتب کردن ابروها یکی دیگر از موارد مهم در درشت کردن چشمان و یا آرایش چشم‌های ریز است. شما می‌توانید با هایلایت کردن قسمت زیرین و همچنین قوس ابروی خود، آن را برجسته نشان دهید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با تاتو خط چشم

 آرایش چشم

آرایش چشم

آرایش چشم درشت

یکی از نعمت‌های محبوب خدادادی چشمان درشت است که در زیبایی تاثیر بسزایی دارد. آرایش چشم های درشت اصول و ترفندهای ریز و درشتی دارد که در صورت رعایت نکردن هرکدام از آن‌ها، چشم‌هایتان ریزتر به نظر خواهد رسید. بنابراین اگر چشم‌های درشت و جذابی دارید، لازم است نحوه میکاپ یا به عبارتی آرایش چشم درشت را یاد بگیرید تا بتوانید آن‌ها را بیشتر از پیش گیرا کنید. آرایش چشم در خانه کار چندان سختی نیست، فقط لازم است اصول و فنون آن را بدانید.

 • ابروها را فراموش نکنید!

در آرایش چشمان درشت هرگز از تاثیر ابروها غافل نشوید. بهتر است ابروهای خود را همیشه تمیز نگه دارید و آن را برس مخصوص مرتب کنید. همچنین با مداد یا ریمل ابرو کمی به ابروهایتان حالت دهید و آن‌ها را کمی پهن‌تر کنید. این کار در آرایش چشم درشت و گرد باعث می‌شود که درشتی طبیعی چشم‌هایتان حفظ شده و در مواجهه با اطرافیان، چشمانتان اولین چیزی باشد که دیده می‌شود.

 • روی پلک‌ها پرایمر بزنید

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در آرایش چشم به کار گیرید، استفاده از پرایمر است. برای میکاپ چشمان درشت سعی کنید پرایمر را بر روی پلک خود بکشید تا سایه مدت زمان طولانی‌تری روی پلک‌ها دوام داشته باشد. با براش آرایشی مخصوص این کار، پرایمر را با حرکات دایره‌ای روی پلک‌ها بزنید.در نظر داشته باشید که استفاده از پرایمر در ناحیه بین دو ابرو نیز تاثیر بسزایی در جذاب‌تر شدن چشمان درشت دارد.  

 • از کانسیلر برای اطراف چشمان خود استفاده کنید.

کانسیلر یکی دیگر از ابزارهای آرایشی است که در آرایش چشم به‌ویژه در درشت نشان دادن آن می‌تواند به شما کمک کند. شما می‌توانید لک‌ها و تیرگی‌های دور چشم را با کانسیلر بپوشانید و هرگونه تغییر رنگ غیرطبیعی در این ناحیه را محو کنید. یکی دیگر از نکات مهم این است که کاربرد کانسیلر تنها به پوشاندن تیرگی دور چشم ختم نمی‌شود. شما می‌توانید به وسیله کانسیلر خرده‌ریمل‌ها و نامنظمی‌های به وجود آمده در اثر ریمل را بپوشانید.  

 • سایه چشم خود را با دقت انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین نکات در آرایش چشم درشت و گرد انتخاب رنگ سایه چشم است. رنگ‌های سایه بسته به این که فرم چشمان شما چگونه است، متفاوت‌اند. برای چشمان درشت از یک سایه مات قهوه‌ای مایل به خاکستری روی پلک و یک رنگ مات‌تر برای گوشه‌های چشم استفاده کنید. در کل، استفاده از رنگ‌های تیره در آرایش چشم خصوصا آرایش چشم پف دار به شما کمک می‌کند تا چشمان درشت‌تری داشته باشید.

آرایش چشم افتاده

چشم افتاده یکی دیگر از انواع چشم است که آرایش مخصوص به خود را دارد. کسانی که پلک افتاده دارند، پشت پلک آن‌ها به طور کامل قابل مشاهده نیست و این طور به نظر می‌رسد که خط پلک در پشت چشم‌ها پنهان است. این مسئله نیز باعث می‌شود که آرایش در پشت چشم نیز پنهان شود و دیده نشود. اشتباهات آرایشی در این مدل چشم می‌تواند باعث شود تا افتادگی پلک دو برابر از چیزی که در واقع وجود دارد، خودش را نشان بدهد. شاید اینطور تصور کنید که آرایش چشم افتاده کمی سخت باشد، اما روش‌های آرایشی زیادی هستند که با انجام آن‌ها می‌توانید از زیباتر شدن چشمان خود مطمئن باشید.

 • استفاده صحیح از کرم پودر

استفاده صحیح از کرم پودر از دیگر نکات مهمی است که باید به آن دقت کنید. اگر زیر چشم‌هایتان چروک است و دچار افتادگی پلک هستید، باید خیلی آرام و با نوک انگشت خود کرم پودر را به صورت ضربه‌ای  زیر چشم پخش کنید. با چنین کاری باعث می‌شوید تا مواد کرم پودر در یک جا جمع نشوند و بیشتر از پیش چروک‌ها خود را نشان ندهند. برای انتخاب رنگ کانسیلر در آرایش چشم باید به رنگ پوست‌تان دقت کنید و کانسیلرتان را یک یا دو درجه روشن‌تر از آن تهیه کنید.

 • نوع خط چشم

اگر پلک افتاده دارید بهتر است خط چشم باریک بکشید و تمام چشم خود را با خط چشم پر نکنید؛ بلکه فقط گوشه خارجی پلک بالا و پایین را خط چشم بکشید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد ریموو ابرو

آرایش چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی

آرایش چشم اسموکی

آیا تاکنون درباره آرایش چشم اسموکی چیزی شنیده‌اید؟ اسموک به معنای دود است و آرایش اسموکی یا همان آرایش دودی سبکی متفاوت از آرایش چشم جدید است که در آن از سایه‌های تیره استفاده می‌شود. در دنیای امروز نیز این سبک طرفداران مخصوص به خود را دارد و در بسیاری از مجالس و مهمانی‌ها از آن استفاده می‌شود. میکاپ اسموکی با سایه چشم مشکی و دودی بیشتر برای چشم‌های درشت مناسب است. اما جدیدا استفاده از رنگ‌های روشن‌تر و سایه‌های اکلیلی نیز در این سبک دیده می‌شود.

آرایش چشم اروپایی

یکی دیگر از انواع آرایش چشم، آرایش اروپایی است. آرایش لایت یا آرایش اروپایی از سبک‌های پرطرفدار آرایش صورت است که به عنوان آرایش ملایم و آرایش دخترانه هم شناخته می‌شود. این سبک از آرایش به دلیل ملیح و ساده بودن در اکثر مکان‌ها کاربرد دارد. در آرایش چشم لایت، استفاده از رنگ‌های بسیار ملایم زیبایی خیره‌کننده‌ای به چشمان شما می‌بخشد.

آرایش چشم بدون خط چشم

اگرچه خط چشم یکی از آرایش‌های زیبا برای چشم است، اما وجود آن در برخی از مواقع الزامی نیست و بدون خط چشم راه‌های زیادی وجود دارد تا زیبایی چشم‌های خود را افزایش دهید. استفاده از مداد چشم یا سایه به تنهایی کافی است تا چشمان شما را گیرا کنند.

در آخر

آیا تا قبل از خواندن این مقاله به این فکر کرده بودید که چگونه چشمان خود را در هر شکل و فرمی که باشد، گیراتر کنید؟ آیا با اصول و فنون آرایش برای هر نمونه از چشم آشنا بودید؟ ما در این مقاله در خصوص آرایش چشم در فرم‌های گوناگون پیشنهاداتی به شما ارائه کردیم. اما شما چه پیشنهادی دارید و یا چه تجربه‌ای از آرایش چشم خود دارید؟ آن را با ما و دوستانمان در میان بگذارید.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی