آشنایی با پلکس تراپی مو

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
20:01، 1401/02/25
آشنایی با پلکس تراپی مو
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آشنایی با پلکس تراپی مو


همه می‌دانیم که تقریبا اکثر تکنیک‌های تغییر رنگ یا زیبایی مو می‌تواند به‌صورت بالقوه برای بافت کوتیکول دردساز باشد و به آن آسیب برساند. اگر موی آسیب‌دیده‌ای دارید و می‌خواهید که آن را بازسازی کنید، لازم است با پلکس تراپی مو آشنا شوید. برای شنا بهتر این تکنیک و آشنایی با پروسه انجام آن، با ما همراه باشید. همچنین برای آموزش حرفه ای و یادگیری کامل درباره کراتین مو و آشنایی با کراتین تراپی، پروتئین تراپی، و کلاژن تراپی می توانید در دوره کراتینه مو آدینا شرکت کنید.

پلکس تراپی مو چیست؟

مو به‌صورت بالقوه درمعرض آسیب‌های زیادی قرار دارد. عواملی مانند رنگ‌های شیمیایی، دکلره، اتو، سشوار و عوامل بی‌شمار دیگری می‌توانند به‌صورت جدی به بافت مو آسیب وارد کنند و علاوه‌بر جلوه ناخوشایندی که به آن می‌بخشند، باعث ریزش هم خواهند شد.

خوشبختانه روش‌های زیادی برای بهبود ساختار مو و ترمیم بافت آن توسعه پیدا کرده است. پلکس تراپی مو یکی از تکنیک‌هایی است که بهبود ظاهر مو و بازسازی آسیب‌های وارد شده به آن کمک خواهد کرد.

پلکس تراپی برای مو با استفاده از محصولات اولاپلکس انجام می‌شود و می‌تواند با ترمیم مویرگی بافت کوتیکول، نقش موثری را در احیای آن بازی کند. کار پلکس تراپی، برقراری مجدد پیوندهای شکسته شده ناشی از آسیب‌های محیطی و بازسازی آن است.

بااستفاده از این روش می‌تواند بدون نگرانی بابت تخریب و آسیب دیدن مو، آن را رنگ یا دکلره کنید.

پلکس تراپی مو چیست؟

پلکس تراپی مو چیست؟

فواید پلکس تراپی مو

محافظت از مو دربرابر ترکیبات شیمیایی رنگ‌ها

پلکس تراپی مو کمک می‌کند تا از بافت مویتان دربرابر هر نوع آسیب دربرابر رنگ مو محافظت کنید. این درمان نه‌تنها برای حفظ سلامت مو مناسب است، بلکه نوعی پیشگیری هم محسوب می‌شود.

با احیای پیوندهای فولیکول، مو را قوی‌تر خواهد کرد

یکی از فواید اولاپلکس، بهم رساندن مجدد بافت‌های آسیب دیده و برقراری پیوند میان مولکول‌های آن است. اگر مو را مجموعه‌ای از رشته‌های بهم پیوسته فرض کنیم و موی آسیب دیده را رشته‌ای پوسیده درنظر بگیریم، کار اولاپلکس این است که بافت‌ها را مجددا بهم پیوند بزند تا درنهایت موی سالم‌تری داشته باشید.

درخشش و نرمی بیشتر مو

اگرچه هدف از پلکس‌تراپی مو درخشش، صافی یا حالت‌پذیری مو نیست، اما این تکنیک کمک می‌کند تا مویی درخشان‌تر و نرم‌تر داشته باشید.

درمان موخوره

به دلیل پیوند مجدد بافت‌های تخریب شده کوتیکول مو، می‌توانید انتظار داشته باشید که بعد از پلکس‌تراپی، موخوره به‌صورت محسوسی کاهش پیدا کند یا کاملا محو شود.

معکوس کردن فرآیند تخریب مو دراثر گرما یا تابش نور خورشید

یکی دیگر از کاربردهای پلکس تراپی مو معکوس کردن روند تخریب مو دراثر تابش مور خورشید یا استفاده بیش‌ازحد از حرارت است. اگر همیشه مویتان را سشوار می‌کنید یا اتو می‌کشید و باعث آسیب به آن شده‌اید، پلکس‌تراپی درمان مناسبی برای شما است.

عوارض پلکس تراپی مو

یکی از شایع‌ترین عوارض پلکس تراپی مو کاهش رنگ‌پذیری آن است. پلکس‌تراپی گاهی موجب خشکی بیش‌از حد مو می‌شود که همین مسئله باعث خواهد شد موی شما رنگ زیادی بخورد و مجبور شوید برای تغییر رنگ آن، هزینه بیشتری بپردازید.

می‌توانید برای کاهش این عارضه، از انواع روغن، ماسک‌های رطوبت‌رسان و آبرسان‌های مو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: با انواع روغن برای موها آشنا شوید

عوارض پلکس تراپی مو

عوارض پلکس تراپی مو

پلکس تراپی مو چگونه انجام می‌شود؟

اگر دنبال آموزش پلکس تراپی مو هستید و قصد دارید صرفا موی آسیب‌دیده را با محصولات پلکس بازسازی کنید به اولاپلکس شماره 1 و 2 نیاز دارید. بهتر است این کار را در آرایشگاه انجام دهید، اما اگر همچنان تمایل دارید که این کار در خانه انجام شود، باید مراحل زیر را مدنظر قرار دهید:

  • موی خود را بدون شوینده یا نرم‌کننده آبکشی کنید، به‌صورتی که تمام قسمت‌های مو کاملا خیس شود.
  • با استفاده از حوله، نم مویتان را بگیرید و آن را به‌حدی خشک کنید که حداقل یک‌پنجم رطوبت خود را همچنان حفظ کرده باشد. دقت کنید که نباید برای خشک کردن مو از سشوار کمک بگیرید و موی خود را کامل خشک نکنید.
  • مقداری آب بجوشانید و اجازه دهید که سرد شود.
  • حدود 15 میلی‌لیتر از ماده اولاپلکس شماره 1 را با حدود 85 میلی‌لیتر آب کاملا جوشیده شده مخلوط کنید و ماده به‌دست آمده را در ظرف مناسب اسپری بریزید.
  • تمام ماده را روی مویتان اسپری کنید و بعد از آنکه مطمئن شدید همه قسمت‌های مو مقدار مناسبی از ماده اولاپلکس را دریافت کرده‌اند، ماساژ مو را شروع کنید. حدود ده دقیقه ماساژ را ادامه دهید.
  • بعد از گذشت ده دقیقه، حدودا سی میلی‌لیتر از اولاپلکس شماره 2 را مثل شامپو روی مویتان بریزید و مجددا ماساژ را شروع کنید. این‌بار 20 دقیقه ماساژ را ادامه دهید.
  • یک کلاه مخصوص رنگ روی مویتان بگذارید و اجازه دهید که مواد حدود دو ساعت روی مویتان باقی بماند. بعد از گذشت دو ساعت مو را بشورید و نرم‌کننده بزنید. می‌توانید برای بهبود تاثیر مو، بعد از خشک کردن آن از انواع روغن‌های مناسب مانند روغن آرگان استفاده کنید.

تفاوت پلکس تراپی و بوتاکس مو چیست؟

شاید با شنیدن اسامی تکنیک‌هایی مانند پلکس تراپی مو، بوتاکس مو، پروتئین‌تراپی مو، کراتینه و... گیج و سردرگم شوید و ندانید که بهترین روش کدام است.

واقعیت این است که نمی‌توان هیچ‌کدام از این تکنیک‌ها را بهترین دانست. بهترین تکنیک همان چیزی است که با نیاز موی شما مطابقت دارد و می‌تواند به بهترین شکل ممکن به آن کمک کند.

برای آنکه بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید، باید تفاوت میان آن‌ها را به‌خوبی بدانید. بوتاکس و پلکس تراپی مو دو تکنیکی هستند که بیشتری شباهت را به هم دارند و در بسیاری از موارد با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.

درحالیکه هدف هر دو روش تقویت مو است و نتیجه نهایی کارشان هم شبیه به هم خواهد بود، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که آن‌ها را از هم جدا می‌کند.

هر دو روش بوتاکس و پلکس تراپی، باعث احیا و بهبود کیفیت بافت مو خواهد شد. اما پلکس تراپی مو، بهترین گزینه برای درمان آسیب ناشی از رنگ و دکلره است. محصولات اولاپلکس گزینه‌ای درمانی برای محافظت از مو دربرابر ترکیبات شیمیایی موجود در رنگ‌ها یا ترمیم آسیب ناشی از رنگ است.

آرایشگران در روش بوتاکس مو، با استفاده از مواد طبیعی و کوکتل‌های ویتامین، علاوه‌بر احیای مو، آن را تقویت می‌کنند تا ظاهری درخشان پیدا کند و حالت‌پذیرتر از قبل شود. این روش با ایجاد پوشش اطراف بافت کوتیکول، کمک می‌کند تا مو ضخیم‌تر به‌نظر برسد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با روش‌های تراپی مو

پلکس تراپی مو در خانه

آیا پلکس تراپی مو در خانه امکان‌پذیر است؟

برای احیا و درمان مو با اولاپلکس، بهتر است که از آرایشگر کمک بگیرید و آن را به‌تنهایی در خانه انجام ندهید. مراحل ابتدایی اولاپلکس تراپی که با اولاپلکس بسیار قوی انجام می‌شود که استفاده از آن، به مهارت زیادی نیاز دارد.

شما می‌توانید از آرایشگر درخواست کنید مراحل ابتدایی کار را برایتان انجام دهد و برای مراحل بعدی به‌سادگی کار را در خانه پیش ببرید. اگر فکر می‌کنید که مشکلی با کار با این ماده نخواهید داشت و مشکلی با خرید حجم وسیع اولاپلکس ندارید، این کار را در خانه انجام دهید.

قیمت پلکس تراپی مو

مانند همه تکنیک‌های آرایشی، نمی‌توان نرخ ثابتی را برای پلکس تراپی مو ارائه کرد. این نرخ به نسبت آرایشگاه، سایز مو، میزان آسیب بافت آن و نرخ دلار متغیر خواهد بود و بهترین کار این است که قبل از رزرو نوبت یا هنگام مشورت با آرایشگر، از قیمت آن سوال بپرسید.

در آخر

در این مقاله آموزشگاه آرایشگری آدینا تلاش کردیم تا با شما بیشتر از پلکس تراپی مو صحبت کنیم. شاید برایتان سوال پیش بیاید که پلکس تراپی مو خوبه؟ یا اینکه آیا تفاوتی میان پلکس تراپی موی فر و موی معمولی وجود دارد؟

در جواب سوال اول باید گفت که درصورت آسیب وسیع مو، می‌توانید از فواید این تکنیک احیا استفاده کنید. برای جواب به سوال دوم باید بدانید که اگر قصدتان از پلکس تراپی مو، صاف کردن آن است، بهتر است دنبال روش‌های دیگری باشید؛ چون پلکس تراپی بیش از هرچیزی بر احیای بافت تاکید دارد و نمی‌تواند به صاف کردن موی فر کمک کند.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی