آموزش شش ترفند زاویه سازی صورت با میکاپ

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
14:14، 1401/03/21
آموزش شش ترفند زاویه سازی صورت با میکاپ
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آموزش شش ترفند زاویه سازی صورت با میکاپ


آموزش شش ترفند طلایی برای زاویه سازی صورت با میکاپ

زیبایی، پدیده‌ای است که همه، از مرد و زن و پیر و جوان، به آن اهمیت می‌دهند، به همین علت مرتب راه حل‌های کارآمدتری برای زیباتر دیده شدن ارائه می‌شود. یکی از معیارهایی که این روزها به عنوان سنگ محک زیبایی در تمام جهان شناخته می‌شود، داشتن زاوایای زیبا و متناسب در صورت است. راه حلی که برای این رسیدن به این هدف استفاده می‌شود را با عنوان زاویه سازی صورت می‌شناسیم. ما در ادامه به بهترین و کم دردسرترین شیوه زاویه‌ سازی صورت با میکاپ و ترفندهایی که به شما کمک می‌کند این کار را به شیوه حرفه‌ای و زیباتری انجام دهید خواهیم پرداخت. علاوه بر این برای آموزش و آشنایی کامل تر با مباحث مقدماتی میکاپ می توانید در دوره مبانی میکاپ مدرسه زیبایی آدینا شرکت کنید.

زاویه‌ سازی صورت چگونه انجام میشود؟

زاویه سازی صورت یعنی بهبود ایرادهای چهره

زاویه سازی صورت یعنی بهبود ایرادهای چهره

خود اصطلاح کانتورینگ به مفهوم سایه روشن کاری در هنر نقاشی بکار می‌رفته است. اما امروزه و در هنرهای آرایشی و دنیای جراحی‌های زیبایی به مفهوم اقداماتی است که به منظور بهبود ایرادات چهره، برقراری تقارن در صورت و ایجاد تناسب بیشتر به کار می‌رود.

زاویه سازی صورت امروزه به روش‌های متعددی مثل عمل‌های جراحی، استفاده از نخ، تزریق چربی و بوتاکس انجام می‌شود. اگر بخواهید از روش‌های پزشکی برای زاویه سازی صورت استفاده کنید اولین قدم یافتن پزشکی حاذق برای این امر است؛ چرا که ممکن است نتیجه نهایی کار برگشت ناپذیر و غیرقابل اصلاح باشد. از سوی دیگر چون در این شیوه هزینه‌ها به نسبت ورشی که انتخاب می‌کنید، مواد به کار رفته و میزان مهارت پزشک متفاوت است نمی‌توان سقف مشخصی برای قیمت زاویه سازی صورت تعیین کرد.

در این بین کم دردسرترین روش زاویه سازی صورت، زاویه سازی صورت با آرایش است. اگر بتوانید این کار را به درستی انجام دهید قطعا نتیجه مطلوبی از آن خواهید گرفت. اما باید قبل از دست به کار شدن از راز و رمز و ترفندهای این سبک آرایش به خوبی آگاه باشید.

شناسایی شکل کلی صورت

اصلی‌ترین شرط برای انجام صحیح زاویه سازی صورت زنان و مردان شناسایی قالب کلی چهره است. برای این که بدانید فرم صورت شما در کدام دسته قرار می‌گیرد به این موارد خوب دقت کنید:

  • اگر درازای صورت شما بیشتر است در نواحی خط مو، چانه و فک زاویه و خط خاصی وجود ندارد صورت شما مستطیلی شکل است. صورت مربعی هم کم و بیش همین خصوصیات را دارد ولی طول و عرض صورت مربعی شکل، تقریبا برابر است.
  • اگر خط مو و چانه شما باریک است و در عوض گونه‌های پهن‌تری دارید فرم صورت شما الماسی شکل است.
  • چانه باریک و نوک تیز معمولا برای صورت قلبی‌ها است.
  • اگر هیچ زاویه‌ای در قسمت پایین فک و چانه، همینطور پیشانی، مشاهده نکردید و بنظر رسید که طول و عرض صورتتان تقریبا یکسان است، شما صورتی گرد دارید. اما اگر طول صورتتان بیشتر از عرض آن است شما صورتی بیضی شکل دارید.
  • طول صورت‌های کشیده معمولا کمی بیشتر از صورت‌های بیضی شکل است، در این قبیل صورت‌ها معمولا هیچ زاویه و نقطه تیزی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: آموزش مرحله‌به‌مرحله آرایش صورت

زاویه سازی با کانتور

کانتور در دو نوع پودری و کرمی در بازار موجود است.

کانتور در دو نوع پودری و کرمی در بازار موجود است.

کانتورها در دو نوع پودری و کرمی به بازار عرضه می‌شوند. نوع پودری کانتور جلوه‌ای مات‌تر و حرفه‌ای‌تر به آرایش شما می‌بخشد. اما از آنجا که استفاده از کانتورهای پودری نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد بهتر است افراد مبتدی از کانتورهای کرمی استفاده کنند.

شما باید آرایش خود را با زدن کرم پودر مناسب رنگ پوستتان آغاز کنید. زدن کرم پودر باعث یک دست شدن رنگ پوست شما می‌شود، بعد از به دست آوردن یک زمینه مناسب وقت آن است که با استفاده از کانتور به چهره‌تان عمق و زیبایی بیشتری ببخشید. برای این منظور می‌توانید از دو رنگ کانتور، یکی تیره‌تر و یکی روشن‌تر از رنگ اصلی پوست خودتان، استفاده کنید.

برای زاویه سازی صورت‌های مستطیلی بهتر است از سایه‌های تیره استفاده کنید و تیره پیشانی را کوچک‌تر جلوه بدهید. برای اینکه پهنای کلی صورت هم بهتر دیده شود خط کانتور را از سمت گوش شروع کرده و تا پایین‌تر از استخوان گونه و از آنجا تا خط فک ادامه دهید. اما به منظور زاویه‌ سازی صحیح یک صورت مربعی شکل باید خطی پهن از گوش تا زیر خط گونه ترسیم کنید. بهتر است خط فک را هم کانتور کنید تا چانه باریک‌‌تر بنظر برسد.

برای زاویه سازی صورت‌های الماسی باید خط کانتور را از زیر استخوان گونه تا وسط گونه امتداد دهید، اما دقت داشته باشید که به لب‌ها نزدیک نشوید.

برای ایجاد تناسب در زوایای صورت قلبی شکل بهتر است کانتور را از شقیقه با رنگ تیره آغاز کنید و به سمت گونه‌ها ادامه بدهید تا باقی زوایای صورت هم به ظرافت چانه دیده شود.

برای زاویه سازی صورت گرد خط کانتور را از رستن گاه مو آغاز کنید و تا وسط خط گونه ادامه بدهید. برای کشیده‌تر دیده شدن صورت دو سمت چانه و اطراف خط فک را نیز کانتور بکشید. در صورت‌های بیضی کانتور را از زیر استخوان گونه آغاز کرده و فقط تا میان گونه ادامه دهید.

هدف از زاویه سازی صورت‌ کشیده ولاغر علاوه بر ایجاد تناسب بیشتر میان اجزا، پر و گردتر نشان دادن صورت است. در این موارد معمولا باید پیشانی و چانه را به کمک کانتور تیره، کوتاه‌تر جلوه دهید. برای کانتور گونه یک خط تقریبا صاف از استخوان گونه تا نزدیک بینی ترسیم کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت میکاپ و گریم چیست؟

زاویه سازی با هایلایت

از یک هایلایتر مناسب برای تاکید بر نقاط قوت چهره خود استفاده کنید.

از یک هایلایتر مناسب برای تاکید بر نقاط قوت چهره خود استفاده کنید.

شما می‌توانید از یک هایلایتر مناسب برای تاکید بر نقاط قوت چهره خود استفاده کنید. معمولا از هایلایتر برای برجسته‌تر کردن استخوان گونه، گودی بالای لب، برجستگی چانه، روی بینی و گاه پیشانی استفاده می‌شود. اگر هایلایتر را به همراه کانتور به کار می‌یرید باید تنها به بخش‌های روشن کانتور صورتتان از آن استفاده کنید. شما می‌توانید برای داشتن چهره‌ای شاداب تر روی آرایش بدون کانتور هم هایلایتر بکار ببرید. دقت داشته باشید هایلایتر باید تنها در بخش‌هایی از چهره بکار برود که به طور طبیعی بازتاب نور در آن‌ها اتفاق می‌افتد.

استفاده از پودر فرم دهنده برای زاویه سازی

برای اینکه بهترین تاثیر زاویه سازی صورت به کمک میکاپ را شاهد باشید می‌توانید از پودرهای فرم دهنده برای بیشتر جلوه دادن به استخوان گونه، اصلاح فرم بینی و مشخص‌تر کردن خط فک استفاده کنید.

ترکیب یا یکنواخت کردن آرایش

لازم است تا تمام خطوط را به طور کامل یکنواخت کنید.

لازم است تا تمام خطوط را به طور کامل یکنواخت کنید.

پس از کشیدن درست خطوط کانتور و استفاده به جا از هایلایتر مهم‌ترین اصل در داشتن یک زاویه سازی صورت موفق محو و یکنواخت کردن کامل تمام خطوط است. برای انجام این مرحله صبر و حوصله کافی به خرج دهید چرا که داشتن خطوط کانتور محو نشده نه تنها زیبایی میکاپ شما را از بین می‌برد بلکه می‌تواند روی ایرادات چهره نیز تاکید کند.

توجه به نقاط پنهان مانند زیر چانه

درست است که بخش‌هایی از صورت مانند چشم‌ها و گونه‌ها، که بیش از همه نگاه را به خود جلب می‌کنند، شرط اصلی زیبایی یک میکاپ و زاویه سازی موفق هستند، اما آنچه در نهایت چهره شما را زیبا و بی‌نقص نشان خواهد داد دقت در تمام جزئیات است. از این رو در هنگام زاویه سازی صورت از مناطقی چون زیر چانه، کنار شقیقه‌ها، اطراف بینی و نواحی کنار خط فک غافل نشوید. برای کانتور تمام نواحی صورت از رنگ مناسب استفاده کنید، مثلا دقت داشته باشید در زیر چانه‌ای که غبغب دارد باید حتما از کانتور تیره استفاده کنید. مراقب باشید تا در اطراف فرورفتگی‌های اطراف لب و بینی بخش‌های محو نشده باقی نمانده باشد، چرا که این موارد آرایش شما را کثیف جلوه خواهد داد.

عدم استفاده از لوازم آرایشی براق کننده

بهتر است برای زاویه سازی صورت به سراغ لوازم آرایش براق نروید. همان طور که در انواع عکس زاویه سازی صورت هم می‌توانید ببینید هدف اصلی از این کار ایجاد جلوه‌ای طبیعی و متناسب در چهره است و طبیعتا زوایای صورت هیچ کس، به شکل طبیعی، برق نمی‌زند. این کار ماهیت اصلی زاویه سازی صورت به کمک میکاپ را زیر سوال می‌برد.

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی در هنگام سفر که باید به آن آگاه باشید

کلام آخر

تمام روش‌های آرایشی برای این استفاده می‌شوند که ما احساس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم و از زیبایی لذت ببریم. زیبا بودن در گرو داشتن تناسب است و تناسب در چهره هرفرد به شکل ویژه‌ای جلوه‌گر می‌شود. برای داشتن یک زاویه سازی متناسب ابتدا باید چهره خودتان را به درستی بشناسید، درک درستی از نقاط قوت و ضعف آن به دست آورید و در انتها به درستی بر زیبایی‌ها تاکید و عدم تناسب‌های کوچک را اصلاح کنید.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی