شامپو رنگساژ چیست و چه کاربردی دارد؟

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
09:15، 1401/03/29
شامپو رنگساژ چیست و چه کاربردی دارد؟
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

شامپو رنگساژ چیست و چه کاربردی دارد؟


اگر شما هم با دیدن شامپو رنگساژ وسوسه می‌شوید که از آن استفاده کنید و به راحتی رنگ موهایتان را تغییر دهید، این مقاله مخصوص شماست. در این نوشته با شما از رنگساژ مو با شامپو و موارد مصرف آن صحبت خواهیم کرد. با ما در آدینا همراه باشید. همچنین برای آموزش حرفه ای و یادگیری انواع هایلایت مو به صورت عملی می توانید در دوره پیشرفته رنگ و لایت آدینا شرکت کنید.

رنگساژ مو چیست؟

حتما تابحال زیاد واژه رنگساژ مو را شنیده‌اید. اما شاید دقیق ندانید که این واژه به چه معنا است. در یک جمله، رنگساژ مو، به شارژ رنگ مو گفته می‌شود که بعد از دکلره انجام می‌شود.

معمولا زمانی که مو دکلره می‌شود، رنگی درخشان و شفاف که زردی هم ندارد به‌دست می‌آید. اما معمولا این نتیجه پایدار نیست و مو بعد از مدتی رنگ اولیه خود را از دست می‌دهد و رفته‌رفته به رنگ پایه دکلره نزدیک می‌شود.

آرایشگران توصیه می‌کنند که برای بهبود رنگ مو، موی خود را رنگساژ کنید. این کار می‌تواند در خانه یا در آرایشگاه و توسط آرایشگر انجام شود. رنگساژ مو نوعی رنگ ترکیب شده با آب و اکسیدان است که می‌تواند رنگ موی دکلره شده را تقویت کند یا تغییر دهد.

این فرمولاسیون به‌دلیل آنکه ضعیف‌تر از رنگ مو است، آسیب کمتری به مو وارد می‌کند و به‌همین دلیل توصیه می‌شود که برای تغییر رنگ مو، از آن استفاده کنید. البته این نکته که رنگساژ صرفا روی موی دکلره شده جواب می‌دهد هم بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: با انواع کوپ مو آشنا شوید

شامپو رنگساژ مو

شامپو رنگساژ مو

چرا موهای رنگ شده بعد از مدتی کدر می‌شوند؟

شاید برایتان پیش آمده باشد که تغییر رنگ مو، مدتی پس از رنگ کردن آن، توی ذوقتان زده باشد.

  ابتدای کار رنگ مو، همه‌چیز خوب و عالی به‌نظر می‌رسد. وقتی جلوی آینه می‌ایستید و به برق موهای رنگ شده خود نگاه می‌کنید، احساس خوب و عالی دارید و از نتیجه کاری که انجام داده‌اید، لذت می‌برید.

اما کافیست چندبار مویتان را بشویید تا تصوراتتان بهم بریزد. تکرار این اتفاق می‌تواند نگاه شما را به عمل رنگ کردن مو تغییر دهد و از ماندگاری نتیجه ناامید شوید.

اما آیا همیشه رنگ مو، بعد از رنگ شدن کدر و دچار تغییر می‌شود؟ جواب شما منفی است. هرچقدر رنگ مویتان به رنگ پایه مو نزدیک‌تر و طبیعی‌تر باشد، باید دیرتر دچار تغییر رنگ شود.

برای دانستن اینکه چرا رنگ مو تغییر می‌کند و کدر می‌شود، به موارد زیر توجه کنید:

 • جنس مو قبل از رنگ شدن، یکی از تعیین‌‌کننده‌ترین عوامل ثبات رنگ مو و برق آن است. اگر مویتان وز شده است یا بیش‌ازاندازه خشک و نازک است، احتمال کدر شدن رنگ موهایتان بسیار بالاست.
 • مسئله تاثیرگذار دیگر، نوع تکنیک آرایشگران در رنگ کردن و همچنین مواد اولیه مورد استفاده در رنگ مو است. برای این مورد سعی کنید حتما از آرایشگر مشورت بگیرید و مطمئن شوید که از مواد باکیفیتی در رنگ مو استفاده می‌شود.
 • چربی زیاد هم از دیگر مسائل تاثیرگذار در تغییر رنگ مو است. اگر موی چربی دارید، حتما از چرب شدن بیش‌ازحد آن جلوگیری کنید تا رنگ مویتان تغییر نکند.
 • استفاده از شامپوهای قوی و حاوی سولفات هم باعث می‌شود که رنگ مو بعد از مدتی کیفیت اولیه خود را ازدست بدهد. استفاده از شامپوهای فری‌سولفات تاثیر زیادی در حفظ کیفیت رنگ مو دارد.
 • موارد دیگری مانند آلودگی‌های محیطی، تابش اشعه فرابنفش، گرما و حرارت بالا و عدم استفاده از لوازم مراقبت از مو و استفاده از باد داغ سشوار هم در تغییر رنگ مو و کدر شدن آن نقش زیادی دارند.

شامپو رنگساژ مو چیست؟

اما شامپو رنگساژ مو چیست؟ رنگساژ مو به دو صورت موقت و نیمه‌موقت انجام می‌شود. رنگساژ نیمه موقت، همان فرمول آب، اکسیدان و رنگ مویی است که معمولا در آرایشگاه انجام می‌شود.

اما روش ساده‌تری وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید. این کار توسط شامپو رنگساژ مو انجام می‌شود. نتیجه رنگساژ مو با شامپو معمولا تا یک هفته ادامه دارد و می‌توانید بعد از آن، مجدد رنگ را تمدید کنید.

 طریقه رنگساژ مو با شامپو بسیار راحت است و دقیقا مانند استفاده از نرم‌کننده و یا ماسک موی داخل حمام انجام می‌شود.

کافیست وقتی به حمام رفتید، موهایتان را بشویید و در انتها، مقدار مناسبی از شامپو را روی همه قسمت‌های دکلره شده مویتان ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه مویتان را آبکشی کنید تا اثر شامپو رنگساژ را ببینید.

بیشتر بخوانید: معرفی مش مو و انواع آن

شامپو رنگساژ مو چیست

شامپو رنگساژ مو چیست

کاربرد شامپو رنگساژ

موارد استفاده از شامپو رنگساژ چندان گسترده نیست. تنها درصورتی می‌توانید از شامپوی رنگساژ استفاده کنید که مویتان دکلره داشته باشد. اما استفاده از این شامپو روی موی دکلره شده، کاربردهای زیاد و نتایج متفاوتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • شامپو رنگساژ می‌تواند رنگ موی شما را عوض کند. اگر از رنگ قبلی مویتان خسته شده‌اید و می‌خواهید که آن را عوض کنید، شامپو رنگساژ دم‌دستی‌ترین گزینه پیش‌رویتان است. با استفاده از این روش می‌توانید به‌سرعت رنگ مویتان را عوض کنید و از رنگ جدید لذت ببرید.
 • یکی دیگر از کاربردهای جذاب این شامپو، درخشان کردن رنگ موی شماست. اگر حس می‌کنید رنگ مویتان مثل قبل شاداب نیست و کدر شده است، می‌توانید از این شامپو برای بازگرداندن شفافیت و برق رنگ استفاده کنید. البته حتما می‌دانید که برای این منظور حتما باید شامپوی همرنگ رنگ موی قبلی خود را بخرید.
 • شامپو رنگساژ می‌تواند در تولید رنگ‌های خاص مو هم موثر و کمک‌کننده باشد. گاهی آرایشگران بعد از دکلره مو، برای تولید رنگ مویی خاص و جدید از ترکیب چند شامپو استفاده می‌کنند.
 • این وسیله آرایشی کمک می‌کند تا رنگ مویتان را شارژ کنید و اگر کمرنگ شده باشد، دوباره به شکل و فرم سابق خود برخواهد گشت.
 • می‌توانید از شامپوی رنگساژ برای تیره‌تر کردن رنگ موهایتان استفاده کنید. اگر به رنگ بلوند مویتان علاقه ندارید، کافیست شامپو رنگساژ تیره تهیه کنید تا رنگ موهایتان کمی تیره‌تر شود.

مزایای استفاده از شامپو رنگساژ

فرقی ندارد دوست دارید از شامپو رنگساژ برای موهای بلند استفاده کنید یا دوست دارید شامپو رنگساژ برای موهای تیره داشته باشید. درهرصورت استفاده از این وسیله آرایشی مزایای به همراه دارد که آن محبوب دل بسیاری از افراد کرده است. موارد زیر بخشی از مزایای استفاده از شامپو رنگساژ است:

قیمت پایین

تغییر رنگ با رنگ مو قیمت بالاتری نسبت به تغییر رنگ مو با شامپو رنگساژ دارد. شامپو رنگساژ روش نسبتا ارزانی برای تغییر رنگ موهای دکلره شده محسوب می‌شود. قیمت شامپو رنگساژ مو مناسب است و می‌توانید تا مدتها از آن استفاده کنید.

ضرر کمتر

شامپو رنگساژ نسبت به رنگ مو آسیب کمتری به فولیکول مو وارد می‌کند. این شامپو ترکیبات آسیب‌زننده کمتری دارد و نسبت به اکسیدانی که در ترکیب رنگ مو قرار می‌گیرد، کمتر فولیکول مو را تخریب می‌کند. اگر بتوانید شامپو رنگساژ بدون یا بدون آمونیاک بخرید، کمترین آسیب ممکن به موهایتان وارد خواهد شد.

استفاده آسان

استفاده از شامپو رنگساژ بسیار آسان است و در کمتر از پنج دقیقه تاثیر خواهد گذاشت. طریقه مصرف این محصول به هیچ تکنیک و مهارت خاصی نیاز ندارد و می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید.

تاثیرگذاری مطلوب

تاثیرگذاری شامپو رنگساژ نسبت به قیمت، بسیار مناسب است. این شامپو بیش از یک هفته روی مویتان دوام خواهد آورد و به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی رنگ مورد علاقه خود را روی مویتان داشته باشید.

مشکلات و عوارض استفاده از شامپو رنگساژ

 1. آسیب به ساقه مو

ترکیباتی که در شامپو رنگساژ وجود دارد، می‌تواند به مرور زمان به ساقه مو آسیب برساند. درست است که ترکیبات این شامپو نسبت به رنگ مو آسیب کمتری وارد می‌سازد، اما درنظر بگیرید که فواصل زمانی استفاده از این محصول نسبت به رنگ مو بیشتر است و امکان آسیب آن هم بیشتر خواهد بود.

 1. محدودیت در تنوع رنگ

تنوع رنگ شامپوهای رنگساژ پایین است و همین مسئله به عامل محدودکننده‌ای برای مصرف‌کنندگان تبدیل شده است.

 1. مشکلات سلامتی

یکی از جدی‌ترین عوارض شامپو رنگساژ احتمال آسیب به بدن دراثر استفاده طولانی‌مدت است. متخصصین معتقدند که درصورت مصرف مداوم این محصول، بدن بالقوه مستعد ابتلا به سرطان پوست خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بالیاژ مو چیست و چطور انجام می شود؟

عوارض شامپو رنگساژ مو

عوارض شامپو رنگساژ مو

و در آخر

استفاده از شامپو رنگساژ یکی از روش‌های موقت و ساده تغییر رنگ مو است که به دلیل مقرون به صرفه بودن و سادگی، مورد توجه افراد قرار گرفته است. توجه داشته باشید که استفاده از هر محصول شیمیایی برای پوست و مو، می‌تواند به‌صورت بالقوه عوارض متفاوتی ایجاد کند که آسیب به پوست و مو، یکی از آن‌ها است. به‌همین دلیل در مصرف این محصولات دقت کافی داشته باشید و سعی کنید که دفعات استفاده از آن را حتی‌الامکان محدود کنید تا همیشه سالم بمانید.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی