ایده های آرایش ایرانی و اصیل

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
07:10، 1402/12/12
ایده های آرایش ایرانی و اصیل
1 رای    میانگین 3.5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

ایده های آرایش ایرانی و اصیل


سبک‌های مختلفی برای آرایش وجود دارد و افراد با توجه به سلیقه و موقعیت مد نظر، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند. در این میان و در گذر زمان، پاراکتر‌ها و المان‌هایی هم برای آرایش تثبیت شده‌اند که با ظاهر و ویژگی‌های صورت ایرانی بیشتر هماهنگی دارند و آن را به عنوان آرایش ایرانی و اصیل می‌شناسیم. در این مطلب از آموزشگاه آرایشگری بیشتر در مورد ویژگی‌های اصلی آرایش ایرانی صحبت می‌کنیم.

۱. استفاده از سرمه

سرمه یکی از قدیمی‌ترین لوازم آرایشی است که در کشورهای شرقی برای آرایش چشم‌ها استفاده می‌شده و در آرایش ایرانی هم کاربردهای زیادی داشته است. سرمه در قدیم از مواد طبیعی و حیوانی‌ یا سنگ‌ها و دوده گرفته می‌شده است، اما اکنون مدل‌های مصنوعی آن هم ساخته شده است و در تشخیص لوازم آرایشی اصل خارجی به خصوص مدادهای چشم با عنوان kohl یا kajal به فروش می‌رسد. با استفاده از سرمه می‌توانید چشم‌هایی بسیار گیرا و خاص داشته باشید که بیشتر در بخش داخلی چشم کشیده می‌شود.

 استفاده از سرمه در آرایش اصیل ایرانی

۲. ابروهای کمانی و پر

در وصف ابروهای یار در ادبیات ایرانی زیاد خوانده‌ایم و همین هم نشان می‌دهد ابروهای پر و کمانی شکل از المان‌های زیبایی بوده‌اند و اهمیت زیادی هم داشته‌اند. به همین دلیل هنوز هم در آرایش ایرانی به ابروها توجه ویژه‌ای می‌شود، هرچند که ابروهای پر و پهن جزو ترندهای آرایشی جهانی هم هست. برای پر کردن جاهای خالی ابرو و منظم کردن آن‌ها می‌توانید از بهترین برند لوازم آرایشی مختلفی استفاده کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به ژل و صابون ابرو و مواردی مانند سایه یا مداد ابرو اشاره کرد.

ابروهای کمانی و پر از ایده‌های آرایش ایرانی و اصیل

۳. مژه‌های پر

یکی دیگر از چیزهایی که می‌تواند به داشتن چشمان درشت و گیرا کمک کند، داشتن مژه‌های پر و بلند است. البته بسیاری از خانم‌های ایرانی به واسطه ژن خاورمیانه‌ای خود مژه‌های پری دارند، اما کمک به پرتر شدن مژه‌ها هم از ویژگی‌های آرایش ایرانی است. از ترندهای جدید اکستنشن یا لیفت مژه است که بسیاری انجام می‌دهند. اما به جز این کار می‌توانید از ریمل‌های باکیفیت استفاده کنید. بسته به مژه‌های خود می‌توانید یکی از مدل‌های بلند کننده، حجم دهنده یا دو کاره را انتخاب کنید و با دقت ریمل را روی مژه‌ها بکشید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

مژه‌های پر از ایده‌های آرایش ایرانی

۴. سایه‌های نود یا تیره

از دیگر بخش‌های آرایش چشم سایه چشم است که نباید آن را فراموش کرد. میکاپ اسموکی و تیره همواره طرفداران زیادی بین خانم‌های ایرانی داشته‌اند و این مدل را زیاد در آرایش ایرانی می‌بینیم. البته که چنین آرایشی مناسب روزمره نیست و بیشتر برای مجالس و مهمانی‌ها از آن‌ استفاده می‌شود. در حالت عادی اکثریت علاقه چندانی به استفاده از سایه چشم ندارند، مگر سایه‌های نود با طیف‌های مختلف قهوه‌ای و کرم یا شیمر ریزی که به چشم‌ها حالت می‌دهد. البته رنگ‌های مسی و شامپاینی هم با چشم‌های خرمایی و زیبای ایرانی بسیار شیک خواهد بود.

سایه‌های نود یا تیره از ایده‌های آرایش اصیل ایرانی

۵. کرم پودر با تن نخودی

داشتن پوست صاف و بدون نقص همواره از معیارهای مهم زیبایی بوده است و در ایران هم همین قاعده برقرار است. انتخاب یک کرم پودر خوب و باکیفیت می‌تواند پوست صورت را یکدست کند و قرمزی‌ها یا لک‌ها را بپوشاند. یک نکته مهم هنگام انتخاب کرم پودر مناسب، رنگ و تناژ آن است. پوست خانم‌های ایرانی اکثرا در طیف میانه و گندمی قرار دارد و بسیاری هم تناژ پوستی نخودی دارند، بنابراین مهم است که کرمپودری با این ویژگی‌ها را انتخاب کنید تا ظاهری طبیعی و شیک داشته باشید.

استفاده از کرم پودر با تن نخودی در آرایش ایرانی

۶. استفاده از کانسیلر

کانسیلر از جمله لوازم آرایشی است که چندان در آرایش ایرانی دیده نمی‌شده و تا همین چند سال پیش افراد کمی از آن استفاده می‌کردند. با این وجود باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از خانم‌های شرقی تیرگی دور چشم را کم یا زیاد دارند و به همین دلیل، انتخاب کانسیلر می‌تواند با پوشاندن این تیرگی‌ها ظاهر بسیار جذاب‌تری ایجاد کند. حتی در حالت عادی می‌توانید تنها از کانسیلر استفاده کنید و کرم پودر هم نزنید. بهتر است از یک مدل سبک و مرطوب کننده بهره ببرید که زیر چشم را هم سنگین نمی‌کند و دور چشم را چروک نمی‌اندازد.

استفاده از کانسیلر در آرایش اصیل ایرانی

۷. برنزر و کانتور

خانم‌های ایرانی به داشتن صورت‌های ساختار یافته و شیک علاقه زیادی دارند. با این وجود در آرایش ایرانی معمولا چندان از کانتور غلیظ و پررنگ استفاده نمی‌شود، هرچند که این مورد هم در حال ترند شدن است. به جای استفاده از کانتور، اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند از برنزر استفاده کنند. استفاده از این محصول در عین این که می‌تواند ساختار خوبی برای صورت ایجاد کند، رنگ گرم و طبیعی هم دارد و در واقع یک تیر با چند نشان محسوب می‌شود.

استفاده از برنزر و کانتور در آرایش اصیل ایرانی

۸. رژگونه ملیح و ساده

زدن رژگونه از زمان‌های قدیم مرسوم بوده است، به طوری که همه ما با اصطلاح سرخاب آشنایی داریم. در ترندهای جدید جهانی هم روی رژگونه تاکید زیادی می‌شود و افراد بسیاری از رژگونه آن هم به صورت اغراق آمیز استفاده می‌کنند که در نوع خود جالب است. البته در آرایش ایرانی به این شدت از رژگونه استفاده نمی‌شود و معمولا رنگ‌های ملیح و ساده‌تر ترجیح داده می‌شود که برای پرتر نشان دادن گونه‌ها روی سیب گونه زده می‌شود.

استفاده از رژگونه ملیح و ساده در آرایش ایرانی

۹. خط لب پررنگ

یکی دیگر از مواردی که در مورد آرایش لب ایرانی دیده شده است، استفاده از خط لب است که خانم‌ها برای مشخص کردن بیشتر لب‌ها و حالت دادن به آن‌ها استفاده می‌کنند. جالب است که استفاده از خط لب مدتی به فراموشی سپرده شده بود اما حالا حتی پرقدرت‌تر از قبل بازگشته است و به یکی از ترندهای اصلی در آرایش تبدیل شده است، به طوری که توسط سلبریتی‌های جهانی هم از این روش استفاده می‌شود.

خط لب پررنگ در آرایش ایرانی

۱۰. انتخاب رژ لب

در نهایت به انتخاب رژ لب مناسب می‌رسیم. به جز مورد قبل، اگر بخواهیم در مورد آرایش ایرانی اصیل و قدیمی صحبت کنیم، باید از رژ لب سرخ و تیره نام ببریم که خانم‌های ایرانی از موارد طبیعی فراهم کرده و استفاده می‌کردند. در کل رژ لب قرمز یا سرخ در طیف‌های تیره و روشن از انتخاب‌هایی است که به هر فرم صورت و رنگ پوستی می‌آید و از بهترین و شیک‌ترین انتخاب‌های ممکن است. البته که اکنون انتخاب‌های بیشتر و متنوع‌تری در دسترس است و افراد می‌توانند از انواع مدل‌های رژ لب از مدل‌های ساده و نود گرفته تا تینت لب، لیپ گلاس و موارد دیگر با توجه به سایر اجزای آرایش خود بهره ببرند.

استفاده از رژلب سرخ و تیره در آرایش ایرانی و اصیل

جمع بندی

آرایش ایرانی و اصیل یکی از بهترین انتخاب‌ها است که زیبایی صورت ایرانی را بیشتر نشان می‌دهد و ظاهر شیک و زیبایی را برای شما ایجاد می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این آرایش می‌توان به چشمان مشکی و گیرا، ابروهای پر و صورت صاف و لب‌های سرخ اشاره کرد که البته در موارد گفته شده بیشتر در موردشان حرف زدیم. در نهایت البته باید با آزمون و خطا سبک مورد نظر خودتان را پیدا کنید و بهترین حالت ممکن را برای خود ایجاد کرده و از آن لذت ببرید.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی