چه مدل ابرو برای چه کسی مناسب است؟

مهنوش مختاری
مهنوش مختاری
20:10، 1401/01/24
چه مدل ابرو برای چه کسی مناسب است؟
1 رای    میانگین 5.0/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

چه مدل ابرو برای چه کسی مناسب است؟


انتخاب مدل ابرو در زیبایی چهره تاثیر انکارناپذیری دارد. با انتخاب صحیح فرمی زیبا برای ابروهایی که متناسب با چهره‌تان است، دیگر نیازی به میکاپ غلیظ چشم نخواهید داشت. در ادامه این بخش از مجله آدینا قصد داریم تا شما را با بهترین فرم‌های ابرو آشنا کنیم. همچنین برای آموزش حرفه ای اکستنشن مژه و اجرا روی ماکت و مدل زنده به صورت عملی می توانید در دوره پیشرفته اکستنشن مژه آدینا شرکت کنید.

مدل ابرو برای صورت گرد

صورت‌های گرد، صورت‌هایی بی‌زاویه و صافی هستند. بنابراین بهترین فرم ابرو، ابروهایی تیز و زاویه‌دار است تا صورت را استخوانی‌تر و کشیده‌تر نشان بدهد.

ابروهایی متناسب با صورت بیضی

صورت‌های بیضی، صورت‌هایی استخوانی و شبیه به تخم‌مرغ هستند. بهترین فرم ابرو برای چنین صورت‌هایی، ابروهایی صاف، پهن با یک قوس ملایم در انتها (و بدون هیچ زاویه‌ای) است. این فرم ابرو در زیباتر و متعادل‌تر نشان دادن چهره بسیار کمک‌کننده است. 

مدل ابرو برای صورت کشیده

در این چهره‌ها، طول صورت از عرض آن بیشتر است. بنابراین برای فرم دادن به ابروها باید مدلی انتخاب کرد تا صورت پهن‌تر نشان داده شود. به همین دلیل بهترین مدل ابرو برای صورت کشیده، ابروهایی پهن و بلند است.

بهترین فرم ابرو برای صورت‌های چاق

صورت‌های توپور و چاق بهتر است ابروهای خود را به‌صورت پهن بردارند. این افراد باید سعی کنند با کم کردن گردی ابروهایشان، از میزان گردی صورتشان بکاهند.

یک قوس کمان برای صورت‌‌های توپر و چاق عالی به نظر می‌رسد، زیرا باعث ایجاد یک زاویه در صورت می‌شود تا گردی صورت کمتر به نظر آید؛ ولی دقت کنید که ابروها گرد نشود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با اکستنشن مژه

مدل ابرو برای صورت‌های چاقمدل ابرو برای صورت‌های چاق

بهترین مدل ابرو برای صورت لاغر

بهترین فرم ابرو برای صورت‌های باریک و لاغر، مدل ابرو پهن و صاف و البته کمی مایل به سمت بالاست تا از کشیدگی صورت بکاهد. دقت کنید که افراد با صورت‌های لاغر باید ابروهای نازک را به‌کل فراموش کنند؛ زیرا ابروهای نازک، لاغری صورت را بیشتر نشان می‌دهد.

دیگر مدل‌های ابرو برای فرم‌های مختلف صورت

 • صورت مربعی: صورت‌های مربعی، زوایایی زیادی در فک و چانه خود دارند. بنابراین ابروهایی گرد و بدون زاویه در تعدیل زاویه صورت این افراد بسیار مناسب است.
 • صورت قلبی‌شکل: اولین چیزی که در صورت این افراد به چشم می‌آید، چانه‌شان است. بنابراین بهتر است با انتخاب ابروهایی تیره، پهن و زاویه‌دار در انتها، چشم‌های خود را زیباتر نشان داده و توجه‌ها را از چانه دور کنند.
 • صورت الماسی: افراد با صورت‌های الماسی، زاویه‌های زیادی در صورتشان دارند. همچنین شقیقه‌های این افراد، پهن است و گونه‌های قوی و پهنی (همچون شقیقه‌ها) دارند. برای این صورت‌ها، ابروهای خمیده پیشنهاد می‌شود، زیرا این فرم ابرو می‌تواند ویژگی‌های صورت‌های الماسی را تا حد زیادی اصلاح کنند.

مدل ابرو برای چشمان بادامی

بدترین فرم ابرو برای افراد با چشمان بادامی، ابروهایی گرد است. افرادی که چشمان بادامی یا گربه‌ای دارند، بهتر است به فکر مدل‌های زاویه‌دار برای ابروهای خود باشند، زیرا باعث می‌شود تا چشمانشان گردتر به نظر بیاید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم این افراد از رنگ‌های تیره برای ابروهایشان استفاده کنند، زیرا جذابیت بی‌نظیری به چهره‌شان خواهد بخشید.

بهترین فرم ابرو برای افراد با چشمان خمار

بهترین فرم ابرو برای چشمان خمار، ابروهایی با شکست زیاد است. به همین منظور، توصیه می‌کنیم آرک ابرو را به سمت وسط و داخل بردارید. برای رسیدن به این مهم نیاز دارید تا حجم بیشتری از دم ابرو و زیر آن را بردارید.

مدل ابرو باریک متناسب‌ترین مدل برای چشم‌های خمار است، زیرا باعث بازتر نشان دادن آن‌ها می‌شود.

بهترین فرم ابرو برای چشمان درشت و کشیده

بهترین فرم ابرو برای چشمام کشیده و درشت این است که قانون نسبت 2 به 1 تاچ تا آرک و دم را دنبال کنید. آرک ابرو برای این دسته از چشم‌ها باید در قسمت بیرونی چشم باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع خط چشم

مدل ابرو برای چشم‌های کشیده و درشتمدل ابرو برای چشم‌های کشیده و درشت

بهترین فرم ابرو برای چشمانی که فاصله زیادی با هم دارند

اگر فاصله چشمانتان از هم نسبتا زیاد است، بهتر است ابروهایتان را طوری بردارید که بیشتر به مرکز چشم‌ها متمایل شوند. با این فرم از ابروها، از انجام میکاپ غلیظ برای زیباتر نشان دادن صورتتان بی‌نیاز خواهید شد.

مدل ابرو چشم درشت

چشمان درشت، زیبایی بی‌نظیری به چهره افراد می‌دهد و حتما ابروهایی که متناسب آن باشد، زیبایی آن‌ها را دوچندان می‌کند. ابروهایی با فرم نازک و روشن‌، بدترین انتخاب برای این مدل چشم‌ها هستند، زیرا آن‌ها را درشت‌تر از آنچه که واقعا هست نشان می‌دهد و همین امر زیبایی طبیعی چهره‌ را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این مسئله به‌ویژه در زمان میکاپ خود را بیشتر نشان خواهد داد. پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ‌های تیره برای ابروهایتان است. مدل‌های پهن و بلند و نزدیک به چشمان، بهترین انتخاب هستند.

سعی کنید زیبایی صورتتان را با انتخاب رنگ مناسب و زیبا برای لب‌هایتان به حداکثر برسانید.

بهترین فرم ابرو برای افراد با چشمان گرد

بهترین مدل ابرو برای چشمان گرد، ابروهایی صاف است تا از گردی چشمان آن‌ها بکاهد. برای این منظور نیاز دارید تا آرک ابرو را کاملا بردارید.

دقت کنید ابروهای کمانی و ابروهایی با شکست نسبتا زیاد برای چشمان گرد اصلا مدل‌های مناسبی نیستند، زیرا باعث بیشتر به چشم آمدن حالت گرد چشم‌ها می‌شود.

بهترین فرم ابرو برای چشمان نزدیک به هم

اگر چشمانتان نزدیک به هم است، ابروهایی بلند با کمان عریض بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. دقت کنید کمان ابرو باید کاملا متناسب و البته هماهنگ با طول استخوان ابرو باشد. هنگام میکاپ چشمانتان توصیه می‌کنیم حتما با مداد ابرو این هماهنگی را بیشتر کنید.

اکیدا توصیه می‌کنیم که از نازک کردن و تیز کردن ابروها جدا خودداری کنید؛ زیرا باعث فرمی پیکانی‌شکل می‌شود که به سمت داخل اشاره دارد. این مدل، فاصله نزدیک چشم‌ها را بیشتر تشدید می‌کند و در زییایی چهره‌ تاثیر منفی می‌گذارد.

مدل ابرو چشم ریز

ابروهایی بلند و کشیده باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر از چیزی که واقعا هستند، به نظر بیایند. به همین دلیل به هیچ وجه نباید به قد ابرو دست زد.

بسته به مدل صورت، مدل ابرو پهن و باریک نیز می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

قانون کلی برای فرم بخشیدن به شکل ابروها  

سه قانونی کلی برای هر مدل ابرو و فرم بخشیدن به آن بی‌توجه به فرم صورت و چشمان وجود دارد:

 • سر ابروها باید از پل بینی آغاز بشود. با قرار دادن یک مداد اطراف استخوان بینی، به‌سادگی می‌توانید این نقطه را بیابید.
 • کمان ابروها همیشه باید دو سوم کل ابرو باشد. اشتباهی که بیشتر افراد مرتکب آن می‌شوند این است که سعی می‌کنند برای فرم بخشیدن به ابروهایشان، بیشتر روی قوس آن کار کنند. در حالیکه باید ابروها را به‌گونه‌ای آراست که متناسب با چهره باشد. دقت کنید که قوس زیاد جلوه چندان زیبایی به صورتتان نمی‌بخشد.
 • از کوتاه کردن زیاد ابروها جدا بپرهیزید. همیشه در نظر داشته باشید که دم ابرو باید حداقل تا گوشه چشم امتداد داشته باشد. همچنین هرچه قدر که دم ابرو باریک‌تر باشد، مانند این است که صورتتان را لیفت کرده‌اید.

تکنیک‌های رایج برای اصلاح ابرو

 • موچین: موچین هر تار مو را به‌صورت دستی از ریشه خارج می‌کند. شما به‌سادگی می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید.
 • نخ: با کمک نخ مخصوص اصلاح می‌توانید موهای زائد اطراف ابرو را از ریشه برکنید. بسیاری از افراد حرفه‌ای به جای موچین از نخ استفاده می‌کنند. دقت کنید که اگر مهارت و اعتماد‌به‌نفس کافی برای این کار را ندارید، از نخ برای اصلاح ابروهایتان استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید: بن مژه بهتر است یا خط چشم؟

برداشتن ابرو با نخبرداشتن ابرو با نخ

نکات مهم هنگام برداشتن ابرو

 • سعی کنید بعد از دوش گرفتن ابروهایتان را بردارید. زیرا آب گرم باعث باز شدن منافذ پوست شده و کندن تارک‌های مو ابرو درد کمتری دارد.
 • همیشه از موچین نوک‌تیز برای اصلاح ابروها استفاده کنید.
 • بلافاصله پس از برداشتن چند تارک مو، نتیجه کار را به‌دقت در آینه بررسی کنید. برای این کار از آینه‌های معمولی استفاده کنید و از آینه‌های که تصویر را بزرگ نشان می‌دهند، خودداری کنید؛ زیرا تصویر بد و غیرواقعی از شما نشان می‌دهند.
 • قبل از برداشتن ابرو، مدل ابرو را با کمک مداد ابرو انتخاب کنید. پس از برداشتن نیز با مقداری سایه جاهای خالی ابروهایتان را پر کنید تا ظاهر زیباتری به خود بگیرند.
 • حتما از ژل آلوئه‌ورا پس از برداشتن و اصلاح ابروهایتان استفاده کنید. این ژل در تسکین پوست تحریک‌شده تاثیر زیادی دارد.
 • مدل ابرو پهن و کوتاه با ضخامت متوسط، مدل بسیار زیبایی است که در جوان‌تر نشان دادن شما تاثیر زیادی دارد. حتما این مدل را انتخاب کنید.

نحوه شکل دادن به ابرو

 • مداد ابرو را کنار بینی خود بگذارید. آن را با زاویه، کنار گوشه چشم‌تان قرار دهید. مداد ابرو نباید روی ناحیه چشم باشد. جایی‌که لبه مداد با خط ابرو برخورد کند، ابتدای ابرو، یعنی نقطه شروع شماست.
 • قوس ابروی شما جایی است که مداد کنار بینی، به استخوان ابرو برخورد کند.
 • در نهایت، برای پیدا کردن انتهای ابرو، مدادی را که همچنان در کنار بینی قرار دارد با گوشه بیرونی چشمانتان تراز کنید.

 

با امید به اینکه در این مطلب توانسته باشیم به سوالات شما به بهترین شکل ممکن پاسخ داده باشیم؛ بی‌صبرانه منتظر نظرات و پیشنهادهای شما در بخش کامنت‌ها هستیم.

مهنوش مختاری
مهنوش مختاری

در دانشگاه فیزیک خوندم و اون را تا ارشد ادامه دادم. علاقه من به نویسندگی از اونجایی کلیک خورد که شروع کردم به نوشتن اولین مقاله‌ام در دانشگاه. سرچ کردن در گوگل، یادگیری و به روز بودن اطلاعات، نه تنها بخشی از کاریه که انجام می‌دم، بلکه تبدیل شده به یک سرگرمی بی‌نظیر؛ طوری‌که خیلی وقت‌ها متوجه گذر زمان نمی‌شم.

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی