آموزش یک آرایش ساده مجلسی اما شیک

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
10:54، 1403/01/01
آموزش یک آرایش ساده مجلسی اما شیک
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آموزش یک آرایش ساده مجلسی اما شیک


آرایش کردن می‌تواند پوست را بی‌نقص نشان دهد، چشمان را گیرا و جذاب کند و یک ظاهر عالی به شما بدهد، اما همه این‌‌ها در صورتی است که آرایش مناسبی انجام دهید. برای این که بتوانید خوب آرایش کنید نیاز به تمرین و سعی و خطا در سبک‌های مختلف دارید. اما اگر خیلی اهل ارایش نیستید و می‌خواهید یک روتین ساده آرایشی یاد بگیرید که در مهمانی‌ها و مجالس از آن استفاده کنید، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله از آموزشگاه آرایشگری آدینا مهم‌ترین مراحل یک ارایش ساده مجلسی را بررسی می‌کنیم که در موقعیت‌های مختلف می‌توانید از آن بهره ببرید.

۱. پوست را به خوبی بشویید

اولین قدم برای شروع هر مدل آرایشی این است که صورت را با شوینده مناسب نوع پوست خود بشویید. آلودگی‌های مخلتف روی پوست یا کرم‌های باقیمانده از قبل ممکن است سبب شوند لوازم آرایشی به خوبی روی پوست نخوابد و جلوه نهایی آرایش آنطور که مد نظر داشتید نباشد، پس این مرحله را فراموش نکنید.

آماده سازی پوست برای یک آرایش ساده اما شیک

۲. مراقبت پوستی

مرحله بعد این است که روتین پوستی خود را مانند همیشه انجام دهید. اگر روتین پوستی ندارید می‌توانید به یک مرطوب کننده سبک بسنده کنید. مرطوب کننده پوست را شاداب و آماده مراحل بعدی می‌کند. اگر پوست چربی دارید از مدل‌های فاقد چربی یا کنترل کننده چربی استفاده کنید که جوش نزنید و دوام آرایش‌تان هم کم نشود.

انجام روتین پوستی برای یک آرایش ساده

۳. پوشش پوست

در این مرحله باید از یک کرم پوشاننده استفاده کنید. اگر پوست‌تان مشکل خاصی ندارد و یا می‌خواهید ظاهر طبیعی‌تری داشته باشید بهتر است از یک بی بی کرم یا سی سی کرم استفاده کنید. در غیر این صورت از کرم پودر هم می‌توانید استفاده کنید. نکته این جاست که هر چه از کرم با پوشانندگی بیشتری استفاده کنید انتخاب رنگ آن نزدیک به پوست هم حساس‌تر می‌شود.

پوشش پوست برای یک آرایش ساده مجلسی

۴. استفاده از ابزار مناسب

برای زدن کرمپودر می‌توانید از یک براش یا اسفنج آرایشی استفاده کنید. اگر نیاز به پوشش بیشتری دارید از براش مخصوص کرمپودر استفاده کنید و اگر دوست دارید پوست طبیعی داشته باشید، اسفنج آرایشی در آموزش میکاپ بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اسفنج را خیس کنید و آب آن را کاملا بگیرید تا تنها کمی مرطوب باشد و از آن به صورت ضربه‌‌ای استفاده کنید.

استفاده از ابزار مناسب برای آرایشی ساده و مجلسی

۵. کانسیلر را فراموش نکنید

بسیاری کانسیلر را نادیده می‌گیرند اما باید بگوییم کانسیلر تاثیر بسیار مهمی در چهره شما دارد. برای ارایش ساده مجلسی حتما از یک کانسیلر استفاده کنید و آن را کمی زیر چشم و به صورت نقطه‌ای روی جای جوش یا لک بزنید و سپس با اسفنج یا براش پخش کنید. رنگ کانسیلر تنها باید یک درجه از کرمپودر روشن باشد و نباید هاله نورانی زیر چشم خود ایجاد کنید.

استفاده از کانسیلر برای یک آرایش ساده اما شیک

۶. ساختار دادن به صورت

وقتی از کمپودر استفاده می‌کند صورت به نظر تخت و بی‌حالت به نظر می‌رسد. برای این که این موضوع را رفع کنید باید صورت خود را برای نقاطی مانند کانتور چشم و دیگر نقاط را کانتور کنید و اگر هم حرفه‌ای نیستید به استفاده از کمی برنزر بسنده کنید. آن را به بخش زیر استخوان گونه بزنید و با براش مخصوص پخش کنید.  اگر از کانتور بینی یا گونه استفاده می‌کنید، استفاده می‌کنید باید آن را بنا بر ساختار صورت خودتان استفاده کنید، مثلا اگر پیشانی بلندی دارید بالای پیشانی را هم کانتور کنید.

ساختار دادن به صورت برای آرایشی ساده و مجلسی

۷. یک رژ گونه جذاب

رژ گونه به صورت شما شادابی می‌بخشد و آن را از بی‌حالتی درمی‌آورد. برای یک ارایش ساده مجلسی، بهتر است رنگ‌های خیلی جیغ را انتخاب نکنید و یک رژگونه ملایم بزنید. اگر صورت لاغری دارید رژگونه را دقیقا روی گونه بزنید و برای کشیده‌ کردن صورت، از رژ گونه در قسمت انتها و بالای گونه‌ها بهره ببرید.

استفاده از رژگونه برای داشتن یک آرایش ساده

۸. هایلایتر

برای ارایش ساده مجلسی، اجباری به استفاده از هایلایتر وجود ندارد و بیشتر یک مسئله سلیقه‌ای است. با استفاده از هایلایتر می‌توانید یک درخشش ملایم و شیک به پوست بدهید که مخصوصا در مجالس شبانه زیبایی خاصی دارد. از هایلایتری با رنگ ملایم استفاده کنید و آن را بالای گونه (بالاتر از رژگونه)، کمی روی بینی و بسیار کم روی چانه بزنید.

هایلایتر برای ارایش ساده مجلسی

۹. پودر فیکس برای دوام بیشتر

اگر پوست چربی دارید، زیر چشم‌های‌تان به دلیل کانسیلر خط می‌افتد یا قرار است ساعات طولانی در مهمانی باشید، استفاده از پودر فیکس هم بسیار مهم است. کافیست یک پودر فیکس بی‌رنگ یا با رنگ مناسب خود را انتخاب کنید و با استفاده از یک پد پودر یا یک براش َآرایشی بزرگ آن را به قسمت‌های زیر چشم و دور بینی بزنید.

پودر فیکس برای دوام بیشتر آرایش ساده و شیک

۱۰. استفاده از سایه چشم

برای این که ارایش ساده مجلسی داشته باشید خوب است کمی سایه به چشم‌‌های خود بزنید. اگر معمولا از سایه چشم استفاده نمی‌کنید اصلا نگران نباشید زیرا اصلا سخت نیست. کافیست کمی سایه دو سه درجه تیره‌تر را به رنگ دلخواه به گوشه خارجی پلک‌ها بزنید و آن را با براش به آرامی پخش کنید. سپس از یک رنگ روشن‌تر یا براق، در قسمت میانی پلک استفاده کنید.

استفاده از سایه چشم برای یک آرایش ساده مجلسی

۱۱. خط چشم و ریمل

خط چشم هم از جمله مراحلی است که معمولا تازه‌کارها از آن می‌ترسند. اگر نمی‌توانید خط چشم ساده بکشید می‌توانید از سایه مشکی یا مداد استفاده کنید و یک خط نازک و ساده روی بن مژه ایجاد کنید. در نهایت با یک ریمل مژه‌های خود را شیک‌تر کنید و چشمان جذاب خود را تکمیل کنید.

استفاده از خط چشم و ریمل در آرایش ساده صورت

۱۲. آرایش لب‌ها

این بخش بسیار سلیقه‌ای است و با توجه به موقعیت و میزان رسمی بودن مجلس، رنگ لباس و موارد دیگر می‌توانید آن را انتخاب کنید. اگر سایه ساده قهوه‌ای یا مشکی زده‌آید و آرایش‌تان غلیظ نیست، یک رژ لب ساده قرمز همواره یک انتخاب ساده و کلاسیک است. اگر آرایش چشم غلیظ‌تری دارید هم بهتر از رژلب‌های نود مانند کالباسی، قهوه‌ای روشن و موارد مشابه استفاده کنید.

آرایش لب‌ها در آرایشی ساده اما شیک

جمع بندی

ارایش ساده مجلسی یک آرایش ساده و در عین حال شیک است که جذابیت چهره شما را افزایش می‌دهد و برای افراد مبتدی هم قابل انجام است. با رعایت نکات گفته شده می‌توانید آرایش کاملی داشته باشید که برای اجرای آن نیازی به حرفه‌ای بودن ندارید. تنها کافیست مراحل گفته شده را به دقت دنبال کنید و از آزمایش کردن محصولات آرایشی نترسید.

سوالات متداول

چگونه راحت خط چشم بکشیم؟

برای این کار ابتدا باید تمرین کنید. اول با مداد چشم مشکی شروع کنید و سعی کنید خطوط نازک را ایجاد کنید. سپس از خط چشم ماژیکی استفاده کنید که کنترل راحت‌تری دارد.

آرایش کلاسیک چیست؟

آرایش معمول شامل کرمپودر، خط چشم ساده، ریمل و رژگونه و رژ لب دلخواه (معمولا قرمز)‌را آرایش ساده می‌گویند.

آیا برای آرایش حتما باید پرایمر بزنیم؟

خیر. پرایمر تنها در صورتی نیاز است که بخواهید آرایش حرفه‌ای و فول کاور انجام دهید، مدت زیادی آرایش را روی پوست داشته باشید یا پوست‌تان مشکلی مانند منافذ باز داشته باشد.

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی