آرایش نود چیست؟+آموزش قدم به قدم

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا
10:28، 1403/01/11
آرایش نود چیست؟+آموزش قدم به قدم
1 رای    میانگین 5/5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!

آرایش نود چیست؟+آموزش قدم به قدم


آرایش نود یکی از پرطرفدارترین آرایش‌های امروزی است که بسیاری آن را به عنوان سبک میکاپ مورد علاقه خود انتخاب کرده‌اند و آرایشی زیبا و شیک محسوب می‌شود. در این نوع آموزش آرایشگری تاکید بر طبیعی ماندن صورت و در عین حال استفاده از رنگ‌های طبیعی نزدیک به رنگ‌ پوست است. در این آرایش بیشتر از طیف رنگ‌های قهوه‌ای یا صورتی/قهوه‌ای استفاده می‌شود، البته برخی ممکن است آرایش‌های کامل‌تر و سنگین‌تر را هم به همین سبک انجام دهند. در ادامه این مطلب از آموزشگاه آرایشگری آدینا با آموزش قدم به قدم چنین آرایشی همراه باشید.

۱. شستشوی صورت

شستن صورت اولین بخش هر مدل آرایشی است. فرقی نمی‌کند آرایش ساده و طبیعی بخواهید یا فول کاور و سنگین، شستن صورت مهم‌ترین مرحله است که پوست را تبدیل به یک لوح خالی برای سایر مراحل آرایش می‌کند و به شما اجازه می‌دهد با خیال راحت‌تری از بهترین برند لوازم آرایشی استفاده کنید.

شستشوی صورت: مرحله اول آرایش نود

۲. استفاده از مرطوب کننده

البته شما در این مرحله می‌توانید از هر مراقبت پوستی که در روتین دارید استفاده کنید، اما با توجه به تفاوت مرطوب کننده و آبرسان، حتی اگر هیچکاری هم نکنید حداقل باید صورت خود را آبرسانی و مرطوب کنید. این کار سبب می‌شود پوست شاداب‌ و باطراوتی داشته باشید و آرایش هم خیلی بهتر و زیباتر روی پوست شما می‌نشیند.

استفاده از مرطوب کننده در آرایش نود

۳. بی بی کرم یا سی سی کرم

برای یک آرایش نود و طبیعی، بهترین کار استفاده از یک بی بی کرم یا سی سی کرم است. این مدل کرم‌ها در عین این که پوشش کم تا متوسط به پوست می‌دهند، سنگین هم نیستند و درخشش طبیعی پوست را حفظ می‌کنند. البته این مسئله بسیار سلیقه‌ای است و می‌توانید از کرم پودر هم استفاده کنید. مهم است که در هر صورت با تناژ‌ و رنگ پوست خود آشنا باشید و رنگ نزدیک به آن را انتخاب کنید.

استفاده از بی بی کرم یا سی سی کرم در آرایش نود

۴. استفاده از کانسیلر

مرحله بعدی برای یک آرایش نود استفاده از کانسیلر است. از کانسیلر خیلی روشن استفاده نکنید تا ظاهر طبیعی‌تری داشته باشید. آن را برای تیرگی‌های دور چشم استفاده کنید و اگر از کرم با پوشش کم استفاده کرده‌اید، می‌توانید کانسیلر را به صورت نقطه‌ای روی جای جوش یا لک هم بزنید.

استفاده از کانسیلر در آرایش نود

۵. برانزر را فراموش نکنید

در مرحله بعدی نحوه استفاده از برنزر چیست را توضیح دادیم و اهمیت زیادی دارد. از آن جایی که آرایش نود قرار است طبیعی‌تر باشد بسیاری از کانتور استفاده نمی‌کنند. در عوض یک برنزر می‌تواند به اصطلاح گرما به صورت بدهد و هم آن را از تخت بودن دربیاورد. برنزر را زیر استخوان گونه بزنید و از رنگ‌های گرم قهوه‌ای استفاده کنید.

تاثیر برانزر در آرایش نود

۶. رژگونه در آرایش نود

بسیاری ترجیح می‌دهند برای آرایش نود به همان برانزر بسنده کنند و از رنگ‌های متعادل استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید برای کامل کردن آرایش خود از یک رژ گونه مایع یا پودری هم استفاده کنید. قاعدتا نباید از رنگ‌های جیغ مانند صورتی خیلی روشن یا قرمز استفاده کنید، بلکه رنگ‌های آجری یا کالباسی نود انتخاب‌های مناسبی هستند.

رژگونه در آرایش نود

۷. مرتب کردن ابروها

بسیاری ابروها را قبل از شروع میکاپ، برخی در میانه راه و برخی آخر آرایش مرتب می‌کنند. به هر حال بخش رسیدگی به ابرو در آرایش نود با سایر آرایش‌ها فرقی ندارد و صرفا مهم است که آن را انجام دهید. ابروها را شانه کرده و مرتب کنید و در صورت تمایل جاهای خالی را با مداد یا سایه ابرو  برای هر مدل ابرو پر کنید تا مرتب و شیک به نظر برسید.

مرتب کردن ابروها در آرایش نود

۸. سایه برای آرایش نود

در این مدل آرایش قرار نیست از سایه‌های پررنگ و سنگین یا اسموکی استفاده شود. یک پلت سایه چشم نود شامل رنگ‌هایی مانند طیف‌های مختلف قهوه‌ای، کالباسی و آجری را انتخاب کنید. پشت پلک از یک سایه که خیلی برای پوست‌تان تیره یا روشن نباشد استفاده کنید و با کشیدن در قسمت کریس پلک به آن عمق دهید. می‌توانید از یک رنگ کمی براق یا شیمر دار هم در قسمت میانی پلک بزنید.

انتخاب سایه مناسب برای آرایش نود

۹. خط چشم طبیعی

استفاده از خط چشم یا مداد چشم تاثیر زیادی در زیبایی چشم‌ها دارد. برای آرایش نود بهتر است از خط چشم‌های پهن و چشمگیر استفاده نکنید تا طبیعی بودن آن از بین نرود. در عوض یک خط چشم نازک و با دنباله کوتاه کافی است که زیبایی جذابی به چشم‌ها بدهد.

استفاده از خط چشم در آرایش نود

۱۰. ریمل را فراموش نکنید

در هر مدل آرایشی ریمل زدن از مهم‌ترین مراحل است که اصلا نباید از دست بدهید. یک ریمل زدن ساده می‌تواند چشم‌ها را بازتر و گیراتر جلوه دهد و استفاده از آن هم مهارت خاصی نمی‌خواهد. از چندین لایه ریمل زدن پرهیز کنید و یک ریمل سبک و طبیعی را انتخاب کنید.

نحوه ریمل زدن در آرایش نود

۱۱. هایلایتر، آری یا نه؟

هایلایتر یک بخش انتخابی در این آرایش (و بسیاری دیگر از آرایش‌ها) است که مجبور نیستید از آن استفاده کنید. با این وجود استفاده از این محصول سبب می‌شود درخشش طبیعی پوست را تقویت کنید و پوست شادابی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های شامپاینی یا با تناژ گرم استفاده کنید و مدل‌های خیلی براق هم نزنید.

استفاده از هایتلایتر در آرایش نود

۱۲. رژ لب، مرحله پایانی

در مرحله آخر به رژ لب می‌زنیم. همانطور که گفته شد این جا هم باید به سراغ رنگ‌های نود و طبیعی بروید. دست‌تان در انتخاب باز است و می‌توانید از انواع رژ لب‌های مات یا براق استفاده کنید اما سعی کنید در صورت ظاهر طبیعی داشته باشید و مثلا از رژ‌های گلیتری یا متالیک برای چنین آرایشی استفاده نکنید.

رژ لب، مرحله پایانی آرایش نود

جمع بندی

آرایش نود یک انتخاب عالی برای انواع موقعیت‌ها است چرا که ظاهر صورت را خیلی تغییر نمی‌دهد و می‌توانید به راحتی از آن بهره ببرید. مهم این است که آن را تا جای ممکن طبیعی نگه دارید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که با توجه به تناژ‌و رنگ پوست شما طبیعی به نظر برسند. در این راهنما نکات ساده‌ای را بررسی کردیم که به راحتی می‌توانید انجام دهید و از آرایش زیبای خود لذت ببرید.

سوالات متداول

از چه رنگ کرمپودری در آرایش نود استفاده کنیم؟

نزدیک‌ترین رنگ را به تناژ پوستی خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر تناژ پوستی شما زرد است، رنگ‌های نخودی و گرم را انتخاب کنید و اگر پوست سردی دارید به سراغ رنگ‌هایی با تناژ صورتی و سرد بروید.

چکار کنیم که صورت برق طبیعی داشته باشد و چرب به نظر نرسد؟

برای این کار روتین پوستی مناسب اهمیت بسیاری دارد. مهم است که از کرم‌های فاقد چربی استفاده کنید. در عین حال از مدل‌های مات پرهیز کنید تا برق طبیعی پوست حفظ شود.

 

تحریریه آدینا
تحریریه آدینا

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

ما نظرات و سوالات شما را با دقت می‌خوانیم و پاسخ می‌دهیم
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
انصراف

رشته‌های تحصیلی پیشنهادی